От отличник във финансовата сфера, България вече е с реална наказателна процедура, коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Кюстендил, предават от БТА. Той е в града заради Националната академия „Нови умове“ сред младежи, която ГЕРБ организира днес в Кюстендил с цел да открие лидери, готови да движат България напред.
Ние не се оправдавахме с никого, а правехме това, което трябва. Неслучайно цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България, каза Борисов за времето, в което ГЕРБ беше в управлението на страната. „Над 60 млрд. са разплатени и България е отличникът на Европа с над 99,8% усвоени еврофондове, а сега, за съжаление, още първия месец влязохме в наказателна процедура“, коментира Борисов.
Той каза, че когато ГЕРБ е била в същата ситуация, в която е „Прогресивна България“ в момента, от партията са направили така, че в първата година да се затегнат коланите, да се изчистят дефицитите и страната да излезе на излишък. Борисов напомни, че това е направено в най-тежката финансова и икономическа криза в света. „Когато фалираха държави, аз не дадох в България да мръдне нищо, а през еврофондовете успявах да компенсирам и държавата да върви нагоре“, коментира Бойко Борисов и допълни, че след това са последвали мигрантската и ковид кризите.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #72
15:12 28.06.2026
2 123
15:12 28.06.2026
3 На ТОЛУПА
Коментиран от #8, #16
15:12 28.06.2026
4 Барабойчето
15:12 28.06.2026
5 Делю Хайдутин
15:13 28.06.2026
6 Очевадно
15:13 28.06.2026
7 Рецепция на х-л. Хаяши🥸🤓
Коментиран от #98
15:14 28.06.2026
8 Последния Софиянец
До коментар #3 от "На ТОЛУПА":
Кой ще го осъди?Само Народен съд може.15:14 28.06.2026
9 ужас
Коментиран от #28, #63
15:14 28.06.2026
10 За отличник
15:16 28.06.2026
11 3680-РР
15:16 28.06.2026
12 Лост
15:17 28.06.2026
13 историк
15:17 28.06.2026
14 Сатана Z
15:18 28.06.2026
15 бесило
15:18 28.06.2026
16 Със сигурност
До коментар #3 от "На ТОЛУПА":
джипове БИБИТКОВ ще е отличник в затвора.15:19 28.06.2026
17 Честито
Коментиран от #31
15:20 28.06.2026
18 Лост
15:20 28.06.2026
19 Баба Гошка
15:21 28.06.2026
20 Емигрант
35 години заблуден Ганьо Лапнишарански гласува за мафиоти и после се чуди що е на тоя хал. 3 милиона интелигентни хора се изнесоха поради тази причина в чужбина, а после силно се надявайте някой да се завърне и да ви поднесе благоденствие на таблет, за7ради сините ви очи.
15:21 28.06.2026
21 Бай Дън
15:21 28.06.2026
22 тикван чекмеджаров
сега ще плаща масрафа завещан от нас
15:21 28.06.2026
23 3680-РР
- Нито съм за, нито съм против. Аз съм вместо.
15:21 28.06.2026
24 456
15:21 28.06.2026
25 уг ул иг
15:24 28.06.2026
26 3680-РР
Тя го погледнала и казала:
- Пусни ме... Ти си имаш всичко...
15:24 28.06.2026
27 Ту ту
15:24 28.06.2026
28 Мунчо
До коментар #9 от "ужас":
Който иска да плюе нека го прави, но фактите са такива каквито са, а именно : по времето на ГЕРБ икономика, доходи и благосъстоянието на хората се повиши значително! Хората заживяваха по-добре, спокойни за утрешния ден, защото имаше предвидимост! Покупателната способност говори това - покупка на имоти(втори, трети) дори и извън пределите на България, нови автомобили, заведения, ресторанти, супермаркети, театри, киносалони.....всичко беше фул....пътища пълни с хора отиващи на почивка и развлечения.....и още много може да се напише, ама на такива като списващите тук, които не са "доволни" от собствения си живот (със сигурност защото са некадърни или мързеливи) каквото и да им се "казва" те едно си знаят.....така, че чакайте сега на "новия спасител" да ви издигне до невиждани висоти... 🙏🤣🤣🤣15:25 28.06.2026
29 Беше три мандата премиер ?!
Бяхме, защото имаше ВАЛУТЕН БОРД! Неговият създател не беше пожарникар и ни посъветва да не излизаме от борда !
Ама това умното, заедно със счетоводителката на Пашата фалшифицираха данните, за да влезем зорлем в ЕС! Гаранцията, която крепеше борда се пазеше в Лондон и утече безвъзвратно далеч от нас - загубихме я !
15:26 28.06.2026
30 Нормално
15:26 28.06.2026
31 бандит методиев борисов-яшаров
До коментар #17 от "Честито":
аз съм турско-германски(еврейски) проект15:28 28.06.2026
32 Бизнесмен
Коментиран от #70
15:30 28.06.2026
33 Яяяв
15:30 28.06.2026
34 Хмм
15:31 28.06.2026
35 Няма как
15:32 28.06.2026
36 Амиии
15:32 28.06.2026
37 Цвете
15:32 28.06.2026
38 Резачка
15:33 28.06.2026
39 Няма проблем
Коментиран от #56
15:34 28.06.2026
40 Опа
15:36 28.06.2026
41 сънсей
15:39 28.06.2026
42 Критикар
15:41 28.06.2026
43 Цвете
15:42 28.06.2026
44 Цвете
15:44 28.06.2026
45 Академик
Глупак.....!
15:47 28.06.2026
46 На снимката...!
15:47 28.06.2026
47 Ванчо
15:49 28.06.2026
48 Някой
15:49 28.06.2026
49 Оффф
Боко истината познавате ли го? От четири думи изрича пет лъжи. При последната им сглобка обвиняваше Асанката за гоооооляма дупка та да откраднат няколко милиарда.
15:51 28.06.2026
50 Банкяското комунистче
15:52 28.06.2026
51 Тинтириминтири
15:57 28.06.2026
52 Бай Желю шумкаря
15:58 28.06.2026
53 С Натъкмистика !
Да Не Погледнеш !
Погазването На Закона !
15:59 28.06.2026
54 Тома
16:00 28.06.2026
55 Радев
16:01 28.06.2026
56 Колко Пера ?
До коментар #39 от "Няма проблем":
Има Един Гълъб ?16:02 28.06.2026
57 Тиквуниии
Коментиран от #103
16:03 28.06.2026
58 Двойкарят от Банкя
Абе, тутурут, от къде го вадиш това самочувствие?
Ти ли бе, долнпробен престъпна мутро, ти ли ще говориш за отличници и наказателни процедури!
Днес ми идваш вповече!
16:04 28.06.2026
59 Нерито
по много, евтино и без чакане!
Защо днес в България е така не знаем , питайте бай Ставри,
от ЦСЗ, там има много свободни килии!
16:05 28.06.2026
60 1111
ЗА КАКВО ИЗХАРЧИХТЕ ПАРИТЕ?
16:05 28.06.2026
61 За съжаление е прав
Коментиран от #64, #73, #88
16:05 28.06.2026
62 Бойко от Банкя
около 9–10 млрд. лв.
13.7%
2021 г. (след края на третото правителство)
около 33.3 млрд. лв.
23.9% Е кой трупа борчове?
16:08 28.06.2026
63 Може !
До коментар #9 от "ужас":
Само Дет Не знае !От Къде Да почне !
Което е Негов Минус !
Демек !
Може и да И%ска !
Ноп Не Може !
Пък Може и да Не Иска !
И За това НИЩО НЕ ПРАВИ !
16:08 28.06.2026
64 Точен сте
До коментар #61 от "За съжаление е прав":
Хиляди снощи обградихме министерски съвет и заповядваме арест на мунчо и съдебна отговорност за опоскването на държавата. .това е само предупредителен протест от хиляди а няма да чакаме дълго ,следващия ще е радикаленКоментиран от #86
16:11 28.06.2026
65 Бойко от Банкя
16:11 28.06.2026
66 Румен Р .
16:14 28.06.2026
67 Дани
Коментиран от #102
16:14 28.06.2026
68 Иван 1
Коментиран от #79
16:17 28.06.2026
69 Лилия Матеева
16:18 28.06.2026
70 Прав сте
До коментар #32 от "Бизнесмен":
Само от комисионната за договора "Боташ" кауна мунчо и кликата му получиха 10%,тоест 640 млн.лв. Това го знаят всички Български изселници в Турция и е ясно на всички. Отделно договори при служебните му правителства в транспорта и обществените поръчки16:18 28.06.2026
71 ТИР
16:20 28.06.2026
72 ББ - царя на краткото слово
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
По наше време слънцето грееше по-малко, защото бяхме овладели парниковия ефект.16:20 28.06.2026
73 Абсолютно сте прав в цифрите мунчо фалит
До коментар #61 от "За съжаление е прав":
Дългът на Република България през юни 2026 г. е в размер на 34.635 млрд. евро, или 29.9% от БВП. Държавният дълг на страната също се повишава в последните месеци , като е 19.355 млрд.22.06.2026 г.16:21 28.06.2026
74 ГЕРБ
16:24 28.06.2026
75 Никой
16:28 28.06.2026
76 Каменов
16:29 28.06.2026
77 Само да добавя
16:31 28.06.2026
78 Кочо
глъм като нас!
Израснал с пръсето
ял филия с мас!
Венету чел е
аз пък Текумзе,
тоз юнак желая
пак да ме пасе!
Какво му не харесвате?!
Толкова е дал
опраска вси месирки,
нищо не е крал!
Пътища, зали, всичко построи
на онез бунаци в Брюксел
с 200 го заби!
16:31 28.06.2026
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Хаха
Коментиран от #91, #100
16:36 28.06.2026
81 Няма
Коментиран от #99
16:37 28.06.2026
82 Бойко
16:38 28.06.2026
83 Ммммм
16:38 28.06.2026
84 0407
16:38 28.06.2026
85 Алекс
16:38 28.06.2026
86 И какво постигнахте?!
До коментар #64 от "Точен сте":
Събрахте се...Поблеяхте,поблеяхте и се разотидохте...!
А къде дрЕмахте на изборите,та не си избрахте вашите оФчари- Бочко и Шиши...?!
Сега се сетили да ми блеят?!
Ами блейте си!
Народът си каза тежката дума на изборите!
16:42 28.06.2026
87 Банкянският комунист
Коментиран от #105
16:44 28.06.2026
88 И защо вчера...
До коментар #61 от "За съжаление е прав":
...вашият прехвален банкянски плъх,не бе на протеста,да ви дръпне една надъхваща реч...?!Ами гледаме скелети от гардероба,като...Йоло Денев...🤣😝😂?!
16:48 28.06.2026
89 Тиквуне
16:48 28.06.2026
90 Град София
16:49 28.06.2026
91 Този,който...
До коментар #80 от "Хаха":
...даде Челопечкото ни злато ,на канадците...И има наглостта,да ми говори...!
16:51 28.06.2026
92 Този коментар е премахнат от модератор.
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 ленко
16:56 28.06.2026
95 Хайде "Алфа"
16:58 28.06.2026
96 Чанкетее
17:06 28.06.2026
97 Бесен
Коментиран от #101
17:11 28.06.2026
98 Анонимен
До коментар #7 от "Рецепция на х-л. Хаяши🥸🤓":
А Радев а служебниците около него я напиши на дълго и нашироко за червеният месия и неговите служебници ДАЙ напиши за бкп Радев и всичките около него пиши Червени другари истински Йотова тандем17:21 28.06.2026
99 Анонимен
До коментар #81 от "Няма":
81 а аз се питам кога ти и всичките лъжци по сайтовете ще и се търси отговорност за всяване на страх за разпространениена лъжи за всяване на заблуди ПИТАМ аз кога такива като теб ще и се търси отговорност17:23 28.06.2026
100 Анонимен
До коментар #80 от "Хаха":
А кога на теб ще ти се търси отговорност за неверни измислици ПИТАМ аз и се чудя кой да потърся защото вече е прекалено Някакви незнам какви излизат постоянни и пишат антибългарски срещу държавата ни срещу икономиката ни срещу институциите ни и са постоянни И ако и пишеш че лъжат се започва една невиждана гнусотия и това е постоянно излиза че лъжците си живеят живота и са недосегаемитук17:27 28.06.2026
101 Анонимен
До коментар #97 от "Бесен":
97 а ти защо не си в затвора откъде накъде тук ще се пишат неконтролируеми изблици постоянни обиди Откъде накъде Това тук сайт нормален ли е или обладан от лъжци измамници17:30 28.06.2026
102 Анонимен
До коментар #67 от "Дани":
67 ако нещо не си добре моля лекувай се но да пишеш дълги измислици с огромни букви дали някой ти вярва на простотиите Борисов не е управлявал от 2020 г от юмрук божкови Радев служебници шарлатани са управлявали Защо наглееш тук17:37 28.06.2026
103 Анонимен
До коментар #57 от "Тиквуниии":
И от такива абонирани тук решили че са единствени хахахахаха17:39 28.06.2026
104 Хохохо
Коментиран от #106
17:39 28.06.2026
105 Анонимен
До коментар #87 от "Банкянският комунист":
Бъркаш за тази година е защото червените комунисти радевите не са работили през живота си а само прибират къде и е бюджета Защо Борисов да е виновен след като тези бкп го свалиха и държавата ни остана без бюджет То няма бюджет затова има и дефицит защото всичко е хаос а така радевите ви държат в подчинение и ви лъжат невежите17:43 28.06.2026
106 Анонимен
До коментар #104 от "Хохохо":
РРе премиер вече половин година имаше служебници тези ги забрави бяха на подчинение на Йотова и Радев така че от миналата година управлява месията ви17:46 28.06.2026