"Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи, включително и на прилагането на швейцарското правило, в периода от 2020 г. до 30 май 2026 г., съобщават от БНР. Депутати от партията са внесли проекторешение за възлагането на проверката на Сметната палата, което се очаква да бъде обсъдено в бюджетната комисия в парламента във вторник.
По искане на депутати от "Прогресивна България" ще бъдат направени одити в Министерството на труда и социалната политика и в Националния осигурителен институт, а обект на проверката ще бъдат промените в пенсионните плащания от 2020 г. до 30 май тази година. Одитирани ще бъдат осигурителният и пенсионният модел, включително швейцарското правило, определянето на минималния и максималния размер на пенсиите, на пенсията за старост и други видове пенсионни плащания.
С друго проекторешение ще се възложи одит и на бюджетите през периода от 2020 г. досега, което съвпада с периода на политическа нестабилност и с увеличаването на дисбаланса между приходите и разходите в хазната. До 30 септември Сметната палата ще трябва да представи и одит на разходите, направени от Агенция "Пътна инфраструктура".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 одит на всичко
15:32 28.06.2026
2 Лост
15:34 28.06.2026
3 Хаха
15:36 28.06.2026
4 Тома
15:44 28.06.2026
5 Питане
15:45 28.06.2026
6 прибиране на вноските
15:46 28.06.2026
7 Лост
и предпочита да дърпа кредити и тумби робите.
Коментиран от #12
15:47 28.06.2026
8 Това сериозно ли е?
Да бяха се заели с раздадените предварително чували с пари на олигарсите, щеше да е логично за бюджета.
Продължават прогресивните с гаврата и мародерството.
Радев, Радев, такива дребни и отмъстителни душици ще ликвидират първо авторитета и достойнството ти. Вече те орезилиха, човече!
15:48 28.06.2026
9 🍒🧊🍸
15:51 28.06.2026
10 Ддд
15:59 28.06.2026
11 Ганчо
Коментиран от #22
16:03 28.06.2026
12 Верно
До коментар #7 от "Лост":
Е! Телковете са хиляди! Cuганите Се раждат с асма. Реформа на цялото здравеопазване! Трябва одит и на цялата приватизация, малцина си спомнят, как тиквун предизборно обеща ревизия на управлението на иван костов, ама после... Държавните служители да си поемат осигуровки те, пенсионирани милиционери да не работят в системата. Кви са тия 20 заплати на стойкаджии? Ама трябват тoпku...16:05 28.06.2026
13 Ами
16:07 28.06.2026
14 как
16:08 28.06.2026
15 КАКВИ СА ПЕНСИИ И ЗАПЛАТИ НА МУНЧО,ГЪЛЪБ
16:08 28.06.2026
16 Целта е второто пенсионно осигоряване
16:09 28.06.2026
17 Одит на пенсията на баба ми
16:11 28.06.2026
18 Никой
Коментиран от #41
16:12 28.06.2026
19 Опозицията, къде си...
16:13 28.06.2026
20 Архимандрисандрит Бибиян
16:14 28.06.2026
21 Ми то по-лошо от очакваното?!
Най-реакционните и най-алчните ли налазиха бедната ни държавица, за да я разкостят тотално?
Това ли ви е прогресът?
Не бунтове, до гражданска война ще го докарат, както са тръгнали с рогИте напред!
Коментиран от #27
16:15 28.06.2026
22 Може ама не вярвам
До коментар #11 от "Ганчо":
Те големи пенсии вземат само МВР, МО и държавните и служители всички други са на 350-400 евро16:15 28.06.2026
23 Дориана
16:15 28.06.2026
24 Пълни нещастници
16:16 28.06.2026
25 мунчо
16:18 28.06.2026
26 Дорианке с половин мозък,
Коментиран от #29, #31, #36
16:18 28.06.2026
27 Дориана
До коментар #21 от "Ми то по-лошо от очакваното?!":
Грешен коментар, тука няма абсолютно никаква мисъл за пенсиите дали са малки или големи , а как се е изразходвал фонда. И спокойно, във всички сектори има започнали проверки. Вие да не искате да върнете корупцията, мафията и рекетите за това ли се жалвате и сте ядосани. Да не сте и вие в кюпа с незаконни сделки .16:20 28.06.2026
28 Лена
дни и днес пощите ни работят от десетилетия на пълна загуба, си спомням,
и баницата и ядача и.... агнето!
Регресивна България е новата политическа сила! Бог да пази и брани България!
16:21 28.06.2026
29 Знаеш
До коментар #26 от "Дорианке с половин мозък,":
ли, че на такива като нея (с половин мозък), им викат.... надарени.16:21 28.06.2026
30 рундзяев
16:21 28.06.2026
31 Обаче
До коментар #26 от "Дорианке с половин мозък,":
Не и слагаш минус. Нещо като не ти харесва защо не му слагаш минус ? Гласуването е важно.Коментиран от #37
16:27 28.06.2026
32 Окончателно решение на пенсионерския про
16:28 28.06.2026
33 Aлфа Bълкът
16:29 28.06.2026
34 Беро
Рундьо Хвърчилото да беше видял, че от 1 юли един милион българи ще преживяват месечно с 347 евро! Голям рахат ще теглят, а! С 11,50 евро,
дневно, ще живеят повече от разкошно!
Ей, безбожници, защо не слезнете на Земята?
16:34 28.06.2026
35 Вашето Беззаконие !
И За това !
Не мога Да Подкрепя !
Коюто и да Било !
Ваша Инициатива !
16:34 28.06.2026
36 Дориана
До коментар #26 от "Дорианке с половин мозък,":
Изобщо не сте информирани , че има фирма, която е била наета да коси и чисти храсти и за това са взели хиляди. Липсата на информация не ви оправдава и никой не ви иска одобрението. Най- малко пък на такива като вас.Коментиран от #43
16:34 28.06.2026
37 И защо
До коментар #31 от "Обаче":
Е важно? Примерно пишеш нещо и си слагаш сам плюсче . Това, какво променя ако е тъпо?16:34 28.06.2026
38 Като в онази държава в древни времена
16:35 28.06.2026
39 Вън частните нолници от НЗОК
16:36 28.06.2026
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Ти знаеш
До коментар #18 от "Никой":
Ли го със сигурност? Ква е тази ложа слънце? Я ни просветли!16:37 28.06.2026
42 ЮнакБулгар
16:39 28.06.2026
43 Ти можеш ли да косиш и да плевиш ?
До коментар #36 от "Дориана":
Защо подценяваш този труд това първо. Второ ние останалите читатели може би искаме да знаем мнението на твоя опонент. Защо му казваш че никой не го пита. Напротив питаме го.16:40 28.06.2026
44 Мда
16:40 28.06.2026
45 Дориянке с половин мозък,
16:41 28.06.2026