11 Септември, 2011 15:22 1 775 0

ВМРО издига най-интелигентната двойка за президент

  • избори 2011-
  • вмро-
  • красимир каракачанов-
  • даниела симидчиева

Председателят на МЕНСА България Даниела Симидчиева е кандидат-вицепрезидентът на ВМРО. Тя бе представена днес на официална пресконференция от лидера на партията Красимир Каракачанов, който е кандидатът за президент на партията.

Даниела Симидчиева е най-интелигентната жена в света и обобщи,  че съответно и кандидат-президентската двойка има това предимство.

Симидчиева отбеляза пред Факти.бг, че предложението е било неочаквано за нея, но тя обича предизвикателствата и има какво да каже на сънародниците си.

Освен това е била подкрепена от своето семейство. Поблазнила я е идеята да работи за една по-добра България.

Кандидат-президентската двойка ще има следните приоритети: увеличаване на президентските правомощия, за да може държавният глава да бъде говорител на обществото. България няма нужда да има бавачка в Брюксел, Москва или Вашингтон, президентът и вицепрезидентът трябва да са патриоти, каза Каракачанов. Ще се борят България да не бъде една болна и застаряваща нация. 2030-2050 г. българите ще бъдат малцинство, България се циганизира, и то не в етническия смисъл. България е с най-ниска раждаемост и с най-висока смъртност.

Според лидера на ВМРО държавният глава трябва да има по-големи правомощия стигащи дори и да налага вето на решения на правителството. Освен това президентът трябва да има правото за законодателна инициатива. Да внася закони, а тези, които са върнати, да се приемат с мнозинство от две трети.

Каракачанов отново обяви, че ще работи за по-многобройна и боеспособна българска армия.

Симидчиева говори за образованието в България. Една от идеите на кандидат-президентската двойка на ВМРО е за лишаване от социални помощи, ако децата не посещават училище.

Освен това трябва да се помисли студентите да излизат от университетите подготвени за бизнеса. В тази насока помощ може да се очаква от електронното правителство. Държавата трябва по-активно да се грижи за образованието на децата ни, а не да прехвърля тази грижа на общините или училищата, смятат от ВМРО.

Симидчиева иска пациентските организации да бъдат допуснати при годишните преговори за новия рамков договор в здравеопазването. Разбиването на монополите в енергетиката също ще е сред приоритетите на Каракачанов-Симидчиева. Според тях е неправилно държавата да продава дела си в ЕОН, ЕВН и ЧЕЗ след последния одитен доклад за трите компании, който показа много нарушения в тяхната раабота.

Според Каракачанов явяването самостоятелно на тези избори не е самоцел, както при други политически сили, за да не пропуснат и този мач или да се докоснат до баничката, а за да защитят интересите на нацията и след това каквито и да било политически интереси.

От ВМРО са се спрели на Симидчиева, защото през 2004 г. тя става жената с най-високо IQ в света. Сега тя работи към Българската стопанска камара.

Симидчиева е председател на МЕНСА България, част от световната организация на хора с висок коефициент на интелигентност. Има изключително високо IQ - 192, при средно около 100.

Симидчиева е от Благоевград и е майка на три дъщери.

Има 3 магистърски степени – по икономика в Университет за национално и световно стопанство, по социология в Югозападен университет „Неофит Рилски”, както и е завършила Европейски социологически магистърски курс в Лунд, Швеция.

 

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА