ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Пълен смешник е тоя. Хората си мечтаят да имат като неговите приходи. Това означа, че това семейство взима близо 2000 брутна заплата и се опаква??? Що за глупост?
нещата изглеждат по-скоро така -четиричленно семейство двама бачкат двама учат общ доход 700 лв разходите са над 1000 лв останалите я от чужбина я от родител пенсионер който едвам диша но въпреки това кара на хляб и вода но помага на чедото си а останалите на заем я от банка я от познат в чужбина ако не трябва да измислим нещо дърва да откраднем и да продадем защото на желязото му падна цената и т.н.
Коментари 1 и 2, ако за вас 1000 лева бруто заплата е много, то явно изобщо не сте живяли в голям град! И не се заблуждавайте, че сте 99% от населението!
За жалост никой не избира къде да се роди и не е справедливо в 21-ви век, за една и съща работа да има такава огромна разлика в заплащането в ЕС, но е такава реалността!
1500 лв чисто на мене не ми стигат за нищо. Неженен, без деца. Незнам как хората изобщо живеят тричленно семейство с такива пари, камо ли с по-малко. Интересен е коментара на 1, как хората си мечтаели да живеят с такива пари. Ако това са ви мечтите хора, наистина положението е отчайващо в БГ. Това са смешни пари. Дори сервитьорите изкарват по 1200-1300 лв чисто. Хора по автомивки изкарват такива пари. Осъзнайте се и почнете да гледате по нависоко, защото вечно ще си останете с наведени глави, ако мечтите ви са да изкарвате чисто 1000 лв.
В голям град на мой приятел семейството има доход от 6000 -6500. Бащата работи на 3 места, единия син на 2 места, а другите двама само на по едно. Това семейство въпреки доходите изпитва затруднения. Баба ми живее с 200лв пенсия и успява да пести.
Нали разбирате, на никой не му пука за това.Тези в парламента и в правителството са с дебела кожа - особено ако си ял маз и сланина като дете ,тогава вече ставаш премиер и презираш обикновен човек.Даваш акъл как за 200лв. пенсия може да хапнеш черен хайвер и да пиеш шампанско ...
народа е прост и неграмотен ,тези които не са бягали от училище и са учили нямат оплаквания нали ? кво да съчувстваш на прост ,че не получава достатъчно помощи да кажеме
Боже, на този ли сте решили да пращате оплаквателно писмо, той веднага ще Ви отгвори: Какви са тези глезотии, какъв е тоя наем, стой те си на село в собствена къщичка, нека да си произвеждате сами картофи, като моето семейство. Какви са тези телефони, щом нямате пари няма да ги ползвате, а тези танци - ще учите детето си на селския мегдан и няма да плащате пари, а колкото до интернет и телевизия, аз да не би да съм ги имал в детството си, ритах топка, за което майка ми ме наричаше "ритнитопковец". Е чудо премиер, на който да се оплачеш и да откликне ВЕДНАГА!
Ние пък сме също 3 члено семейство със висше образование от провинцията и живеем със 950 лв на месец на 36г възраст сме със 10г дете и да се жалвате бог високо цар далеко.Тия на гладния не вярват защото те са сити.
По принцип си прав, но масата от населението в БГ е такава, и нали е демокрация, все някой друг им е виновен. Аз и приятелите ми всички си учихме старателно в университета и сега взимаме между 2,5 и 3 чисто, но сме добри в това, което правим и не спираме да се усъвършенстваме. Хората тук искат да работят до 5, да се приберат и да седнат на маса със салата и ракийка. Всеки е свободен да постигне целите си
Много хора не могат да разберат елементарната истина,че
потреблението движи икономиката.За какво потребление
можем да говорим след като трима човека харчат 1500лв.
При това положение икономиката не ще боксува ами ще
върви на заден ход.Управляващите обаче нямат сметка от
висок стандарт за да изкупят на безценица нац.богатство,
като земи,все още останали фирми и кво ли не.
Най-лошото обаче е,че ЕС дава пари да крепи
фалиралата ни икономика властта взима заеми за да ги
плячкоса докато е мътна водата а народа духа супа.
Ами ако парите са му 500лв на месец? Ние пак сме 4 членно семейство и се оправяме с 500лв:
- храна 200лв
- ток 60лв
- вода 15лв
- телефон и интернет 25лв
- градина 50лв
- телевизия 10лв, ако нямаш пари караш на ефирните програми.
Не виждам какъв му е проблема на този, в провинцията има много хора които карат с 500лв, което е две чисти минимални заплати. И то при положение, че и двамата родителя работят постоянно.
Ако не му стигат 1500лв чисти, то си е негов проблем, не да се жалва. Разликата между издръжката в столицата и провинцията е 200лв, ако плащаш наем и в двата града. Но след като искаш да живееш по един стадарт, а не нямаш възможност да си го позволиш, не пишеш на премиера, а търсиш по-добра реализация, подобряване на уменията.
Може да си учил много да си добър в професията,но една
промяна в твоята професия може да те направи просяк.
Примерно си софтуерен спец.и печелиш добре,ами ако
измислят софтуер,който прави друг софтуер,къде отиваш,
директно отпадаш от играта,пък и да си взел някой заем
така ще засмучеш вода ,че няма спасение.
Другото,което трябва да научиш е,че когато на съседа ти
се запали плевнята или пък заиграе мечка много лесно
огъня или мечката могат да дойдат при тебе,затова гледай
и този до тебе да е добре.
Като кажат някои от коментарите, че не могат да се оправят с 1000лв или с 2000лв и каква е таква разликата в голям или малък град? Ползваш градски транспорт в големия град, в София направиха удобно метро което многократно намали разходите за транспорт. Плаща се квартира 400лв, в провинцията 100-150лв.
Но в провинцията няма такива заплати, заведенията са празни, големите вериги хранителни магазини убиха малките магазини и търговии, такситата почти нищо не изкарват. Хората в провинцията масово работят за по 400-500лв, ако си шеф или на по-висока позиция може и 800-1000лв, но дотам.
Отидете на Германия, да миете чинии да ви плащат 1200евро, но данъците са ви 400-500евро, плати си 300евро квартира, телефон и застраховка 100евро, транспорт 100евро и живей щастливо с 300евро за храна и забавления. Но там един дюнер ти е 5евро, кутия цигари 5 евро, едно такси 10-15евро.
В България не е лошо, лоши са хора и постоянното мрънкане, вместо да се трудят и напънат да си променят живота. Има и неприятни случаи на хора в трудно положение, но масово не е това проблема, а мързела, нежеланието за работа и мрънкането.
Айде стига с тези жалки примери има просяци ,който
живеят с по-малко от 20лв на месец,трябва ли да се
сравняваме с тях.Вдигнете мерника по-нависоко,
сравнявайте с британски пенсионери,поне.
Когато ти стигнат 500 лв за 4 човека , тогава ми разправяй глупости!
500- 600 лв само за храна!
150 за парно и топла вода.
50 за ток
50 за студена вода
Училищата - понеже са безплатни по 100- 200 лв на дете за учебни тетрадки и учебници!
Телевизия и интернет-30 лв
Лекарства и здравни консумативи между 100и не се знае колко - зависи от сезона!
Данъци,такса смет и данък автомобил!
Дрехи и такси телефони !
Абе по 1000 лв на човек и сте социалния минимум!
В днешно време, ако човек не е доволен от стандарта си на живот, може да отиде да работи и живее в чужбина! Тези дето се оплакват, са мързеливи и чакат наготово нещо да се случи, ама и те не знаят какво..
В крайна сметка пие ракия и яде сланина в 17.00ч, на 50г получава инфаркт, на 55 инсулт, на 60 дим да го няма...
Мързела не боли, а мъчи...
boiko smesnik zemi se stegni malko kvo e tva a golqm go vadis se jadat i piqt horata a ne da kritikuvas slanina i tva onova rakiq dajte svoboda na horata povisete detskite zadalzitelno tva e smesna rabota v momenta i zaplatite zatva sme na tva deredze pfuuuu
Много ясна и проста сметка , но управляващите едва ли ще я разберат . А 31 ти като си много кадърен , какво правиш в това време пред компа ? Или ти спазваш правилото , че в петък след обед не се работи ? Но иначе определяш кой е мързелив и кой каква ще му е съдбата ? Браво то си бетер ясновидец ........
Пак не казваш КОЙ да дойде на мястото на Боко?!Кажи бе,кажи като мъж "Искам да се върна Тройната коалиция".Или "Искам да дойдат на власт ДПС".Като си намислиш КОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ И КАТО СЕ ПРЕСТРАШИШ ДА ГО НАЗОВЕШ,ТОГАВА ЩЕ ВИКАШ "ДА СИ хОДИ БОКО"!!!
От това което си написал се разбира, че таз убава чужбина си я виждал само по Дискавъри или Нешънъл. Ся кат си толкова работлив я кажи, ако ти дам 15лв. словом (петнадесет лева), ще отидеш ли на полето да бачкаш като луд по 12ч.
Бруто доходите на семейството са поне 2000лв., защото 1500лв. е чиста сума, след приспадане на ДОО, ДЗПО, ЗОВ и 10% данък общ доход.
Сметката е още по-трагична, защото излиза, че никой не се разболява, никой не носи дрехи, никой не носи обувки, не се придвижва дори с градски транспорт и т.н.
Ама не ми говори приказки от "Женския пазар" за дяволи и ангели?!!Има ли регистрирана реално "Дяволска партия"?Колко електорат има? ТИ ЛИЧНО ще отидеш ли да я подкрепиш на избори ,или ще си почесваш топките в неделя?ЩЕ ИМА ЛИ ТАЯ ТВОА ПАРТИЯ ТАКОВА СМАЗВАЩО МНОЗИНСТВО КАТО ГЕРБ,че да има шанс да съставя правителство?И най-важното-СИГУРЕН ЛИ СИ ЧЕ АКО ДОЙДЕ ИЗМИСЛЕНАТА ТИ ПАРТИЯ НА ВЛАСТ ПОЛОЖЕНИЕТО ТИ ЩЕ СЕ ПОДОБРИ?Щото аз си мисля че ще бъде точно обратното...така,както стана когато Бойко си подаде оставката и дойде на влас Тройната коалиция с Орешарски...
СМАЗВАЗВАЩОТО мнозинство на Герб бе осигурено от КУПЕНИТЕ ЦИГАНСКИ ГЛАСОВЕ и приложената костинбродска ТАКТИКА2....ТУКА ИМА - ТУКА НЕМА..колкото до Орешарски си спомням вдигна помощи за първокласници от 150лв на 250.И щеше да тегли 1млрд. лв вместо 16 млрд.
трагедия сме хора това е истината и жалката действителност. и на фона на това пак милиони левове за бонуси, дигаме винетки защото трябва да напълним хазната. няма да отидат за пътища то е ясно!!!
смазваща бюрокрация убиваща бизнеса. единствените пари са евросъюза и то е за каквото те решат, тоест те решават съдбата ни. Бойко мина на страната на бандитите с отказа от съдебната реформа. за оплакване сме. ГЕРБ няма да спечелят следващите избори, но те откраднаха милиарди не им и трябва. лошото е , че ще се появи някой "умен" и гладен ще излъже народа и ще е и по-лошо. и аз не знам вече какъв е изхода от тази ситуация. явно има политика на геноцид срещу българите и който и да дойде на власт пак ще слушка тези които дават парите и пак ще е същото. в този ред на мисли трябва ни президентска република със железни закони и президент който да милее за народа и държавата. парите да остават тук , а не да се изнасят. партии на етническа основа и всякакво посегателство срещу българщината вън от България. с други думи да си клонираме Путин и да го правим президент като сме такива овце. слагам и себе си в това число защото и аз не искам да са така нещата, но ........ дайте решение и да се действа!!!
Така е господа! Докато ни управляват тия, нищо добро не ни чака, няма да станем бяла държава. Представяте ли си да получаваме по 4-5000 лева заплата, колкото е една средна заплата на запад но в евро и цените на стоките са същите, а някои дори и са по евтини / синът ми е в Англия и храната там е по евтина от тук/ как ще си живеем! Само с писане няма да стане, трябва революция вече, защото много търпим, 25 години ни лъгаха, бой по парламента трябва!
А кой не купува гласове?БСП,ли? ДПС ли?АТАКА ЛИ?!Или си мислиш че аз и цялата ми фамилия подкрепяме ГЕРБ щото сме джипси?А ако любимият ти Орешарски е вдигнал някакви помощи-с какви пари...ще попитам...Въпреки че знам отговора-ОТ ДАНЪЦИТЕ,А НЕ ОТ ЕВРОСУБСИДИИ,щото те бяха тотално спрени за криминалното му управление.А това че изкара само жалката година и нещо и беше изгонен с камъни/буквално-"белият автобус/,според тебе се дължи на "простотията" на бълг народ!
Аз за 15лв няма да работя, защото съм си изградил империя която работи за мен! А ти като не работиш за 15 си седи без пари и си чешай пръстите тук...:))
Тука има платени драскачи и ако може някой да помогне и аз да се включа, че да взема някой лев :) :) даже мисля да се пиша onq s kozata или нещо от сорта.
ХОРАТА СА СИ ПРАВИ
НЯМА НИЩО СМЕШНО В ТОВА
А Е ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ
ИМА ХОРА КОИТО СА И ПО ЗЛЕ
ХРАНЯТ СЕ ЕДИН ПЪТ ДНЕВНО
А ДРЕХИ
А ЛЕКАРСТВА
А ЗА КОЛАТА
Е КАК НЯМА ДА ЖИВЕЕМ В ПСИХОБОЛНИЦА
БРАТЛЕ БРАТЛЕ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО МУ ДРЕМЕ НА БОИКО И СВИТА С КОЛКО ПАРИ ЖИВЕЕШ И БИЗНЕС ДА ПОЧНЕШ ЩЕ ТЕ СМАЖАТ АКО НЕ ИМ ДАВАШ САМО МЕТЛАТА ГИ ОПРАВЯ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ГЛАСУВА АМА НИКОИ ДА НЕ ГО ПРАВИ ДА ИМ ВИДИМ СИИРА КО ЩЕ ПРАВЯТ
Бойко забрави гладните години, Забрави чувалите с картфи... Майка му и баща му сино ракия не знаят кво е...... А за баба му и дядо му даговоря. Цяла България му повярва в началото, а сега си рита хляба и гледа нагло българина в очите. Българино и треш, но ще стане страшно един ден, и ще има правда в таз дъжрава.
Ай да обясниш как я създаде таз твойта империя, освен ако не е виртуална. Колко плащаш на работниците? Като ти чета постовете, май, май си селски тип оплакващ се от мързела на работниците си ВЪПРЕКИ ЧЕ ПЛАЩА ЦЕЛИ 320лв. заплата, и даже те трябва да му плащат щот им намира работа.
За съжаление българския народ е много търпелив!Трябва да се поучим от Гърция,Турция,Украйна,Унгария и т.н.
Този път руснаците няма да спасят България!
Този път народа сам трябва да реши проблема с алчните управляващи.
Пак чакаме някой друг да ни освободи! В случая комшия отвъд Калотина първо ще го поздрави приятелски и после ще се пържи където му е и мястото.
До тогава гласувайте за Него!
Съгласен съм с този коментар.Трява спешно увеличение на минималната работна заплати ама не с 20лв само и да се говори после колко велики управляващи са и как мислят много за народа.И да се спре прослувутото овеличение на депутатската заплата с 300 лв нищо работа а.
Докато всички се изредите и се жалвате кой с колко живее,ония от правителството и парламента хич няма да им мигне окото за народа,НО...,ако всички вместо да кълвем буквите по клавиатурата на компютрите си вземем,че излезем на площада пред парламента и то в работното им време,че като ги започнем с камъни кой където свари ще им дадем едни мачове когато се приема бюджета,ще им дадем едни празни приказки,че вече ще станат 30 години те все немогат да излязат от тия кризи,май вече ни взеха за канарчета.Само сопата ще ги оправи нашите политици,много време ни лъжат ,до кога ще ги търпим стига толкова.Нова година иде от новата година нови хора в парламента стига тия лъжци са ни управлявали.Само нови хора и не трябва никой да е бил на обучение в САЩ, защото там ги учат как да ни лъжат.Ако трябва хората ще се проверяват до девето коляно ,но да бъдат честни и не подкупни ,и да могат да се отзовават от парламента и за най малкото провинение към държавата.Трябва да се обмисли членството ни в ЕС И НАТО,защото до сега никаква полза няма държавата ни от това членство.Полза имат само депутатите и олигарсите,а държавата затъва в дългове защото никой не мисли за нея.Няма производство няма пари за нищо,а данъците все се увеличават,увеличават се и заемите на държавата.ДО КОГА??? Време е да направим това което направи Тодор Каблешков на времето.
Колегата е много прав,че трябва да се направи нещо аз ще направя нещо, ще гласувам за приемане на референдума на С.Т. и ако достатъчно хора се саберът кой знае дали няма да се обърне палачинката за тези които грабят българският народ и го обричат на недостойно съществуване с всички тези заеми ,данъци обещания и лъжи.
гледам чудя се и а да напиша нещо и се отказвам защото знам че всеки сам трябва да се спасява файда никва от никой тия са си вързали гащите ние да се оправяме
Аз от известно време работя в англия и съм много доволен. Ако още несте го осъзнали държавата България си отива, затова ви призовавам колкото по бързо емигрирате толкова по добре. Няма смисъл да си хабите жизнените сили за тази държава, тя вече е отписана. Бягайте, по добре роби на вън отколкото свободни в България.
За какво се оплаквате тук? Иначе за протести с поршета излизате, само докато вкара бензин е изхарчил 12 лева, а за 8 лева се правят протести...стига сте ревали
Много мъка.....не заслужаваме този начин на живот,жал ми е за нашите майки и бащи-като скотове след 40 години работа ,болни и окаяни!! За мен е късно да ходя където и да е,ще си умирам тука,дано децата ми избягат от тази мутренска ш...на държавица!
Аз не се оплаквам ...Работя като пазач.Заплата-350 лв(чисто в провинцията)Ток-15лв.Вода-5.Дрехи и обувки-служебни.Разходи-храна(60лв.)Удоволствия и излишни харчове(0лв.)От какво се пести?Нямаш семейство.Почти изцяло си на работа и имаш малко свободно време, за удоволствия и да мислиш за харчове и глупости...2.00лв. на ден за храна са напълно достатъчни(като екстра.Можеш да си избираш разнообразно меню,всеки ден по един път.Без жена и деца,ти се удължава живота ...(излишни проблеми и харчове),а останалите 270 лв.ги внасям в сметка по банка.За интернет и телевизия-използвам свободното ВИ-ФИ.И така,на мен тези пари ми стигат ,а даже и остават...Които поиска ,мога да му дам назаем с малка лихва...Сигурно,ще ме питате,за какво ги събирам тези пари?ще Ви кажа...След като умра,хората да кажат:Живя,като беден,умря като богат...Какво по-голямо щастие от това,за българския пенсионер...
Какво искаш бе Атанасова, ти знаеш ли какъв материал имаме в БГ ? Мошенниците и тарикатите са повече от кучетата и котките, нали го свалиха веднъж Борисов и виде кво стана, натъпкаха се като за последно, най-големият обир в историята
По принцип си прав, но с камъни не става. 60 000 ченгета нетърпеливо опипват палките си, нежно галят спусъците на служебното си оръжие и тръпнат за този момент с камъните.... Поне ще се поразсеят от техните дертове и ще си изкарат натрупания яд на тълпата.
А като се замисля Каблешков не е направил много. Да, пробвал се е, но резултата е трагичен.
Повече уважавам Чавдар войвода. К. Иречек го споменава с един ред, но с ужасно ефективен резултат :
"По време на Търновското въстание през 1595 година едновременно 2000 хайдути с отряд сърби нападнали на главния румелийски град София и го разграбили".
ГОСПОДА НА СЛЕДВАЩИТЕ ИЗБОРИ ИЛИ НИКОЙ НЕ ТРЯБВА ДА ГЛАСУВА, ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ГЛАСУВА ЗА НОВА ПАРТИЯ, КОЯТО Е НЯМА В ПАРЛАМЕНТА, ДА СЕ ЗАЛОЖИ НА ЧЕСТНИ И КАДЪРНИ ХОРА, ВЪПРЕКИ ЧЕ ПАК НЯМА ГАРАНЦИЯ КАТО СЕ ДОКОПАТ ДО КОКАЛА КАКВО ЩЕ СТАНЕ. СЪС СЕГАШНИЯ ПАРЛАМЕНТ ДО ТУК, ПО ЛОШО ЩЕ СТАВА НО НЕ И ПО ДОБРЕ ЗА НАС, КОИТО ОСТАНАХМЕ В БЪЛГАРИЯ, ТРЯБВА ДА СЕ ВДИГАМЕ ВЕЧЕ, СТИГА С ТОВА БЕЗДЕЙСТВИЕ И ПРИКАЗКИ!
ti ne si v chas darjavata v nikoga ne e bila po zle ,ot kakto e boiko ima nai mn danaci i nemoga da kaja che sme v dimokratichna darjava,danak vazduh deto niama oshte
pri stanishev beshe po dobre niamashe postoianno danak tva danak onova,togava za 400 lv ne sam i gledal obiavi gledah ot 700 nagore a sega masovo hora rabotiat za 300
moga da ti kaja che tochno tezi koito sa biagali ot uchilishte i prochie v povecheto sluchai sa po bogatite dori ima mn takiva klipcheta v internet kadeto zubara e s metlata a toz deto e biagal s nov jip
То на прост човек и 50лв на ден няма да му стигнат.
Ако бяхте си намерили по-високо платена работа или пък ако бяхте гласували за друга партия освен герп може би нямаше да се чувствате толкова зле?
матрял да има.
horata se samozapalvaha samo da se mahne boiko no smarta im e naprazna bog da im prosti kletite hora deto se zapaliha i na agitacia na gerb mi davat moliati se edna po goliama kutiika klechki sled kato se zapalvaha horata mrasna sgan
Та от къде да получаваме повече, като нищо не произвеждаме (нищо различно от стоки с ниска принадена стойност). Самолети, автомобили, камиони, електроника, биотехнологии, битова техника и т.нат. - кой е собственик на компания, която произведа част от тези примерно изброени продукта...
Като че ли най-добрият изход е през летището.Мдааа.... Винету се изживява като собственик на цялата държава. Най-лошото се случи тази есен - взеха изборите по места и се очертава дълго и безпроблемно крадене. Примери много. Задава се почти тоталитарно управление и то за дълго. Как да съм патриот, като сме овчи народ. кой ще излезне с мен на площада- 20-30 души. Другите нямат време или са заети, не че тях не ги касае мизерията. То не случайно сме били 200 години под гръцко и 500 години под турско робство. Отдавна е написано - "Не народ, а стадо, мърша...."
Този вземал по 1500 лв,и се оплаква.А ние в провинцията вземаме по минимални заплати,какво да кажем?Няко сие чудят какви гъзорийки да си купуват,за да си пръскат парите,а други се чудят как да свържат двата края.....И като го написа това писмо,дали Боко кратуната ще му обърне внимание????Няма.Трябва стачки,митинги,и ако трябва пушките и в Балкана...Сега са приоритет мигрантите и циганите,защого за тях Европа дава пари,и могат и те да си заделят за тях си..
Кипър да не произвежда повече от нас,а живеят в пъти по добре от нас.Дане споменавам още много държави..като пример.. Проблема е не в икономиката а в Ненаситната Крадлива Тиква...
В писмото пие самата реална истина и въпреки това този човечец пак е добре, защото има много по-зле от него,но се чудя на всички вас които пишете тук отдолу -защо плюете сега това и други правителства, а в същият момент ще си счупите краката и изпокъсате обувките от надпревара да ходите да гласувате за тях.Вместо всичко това хукнете към м...лите дето обират една камара помощи и крадат и убиват и никой не им казва нищо защото са купени избиратели.
Добре бе Иване, отвори ни очите за кого да гласуваме?Нали всички са еднакво лакоми и не им пука за народа.Тук нещата опират до промени които народа трябва да изиска от тях , но не вярвам това да стане по мирен път.Но като гледам и това време наближава.На хората им дойде до гуша ,вече да ги мачкат!А нямаме и какво да губим.....
Наротните танци, интернета и телевизията заедно с алкохола, цигарите и колата са напълно излишни неща, човек може и без тях, всички само се оплакват, народът бил беден, за това всеки си кара колата, всяка вечер народа е по кръчмите с "модерните" телефони. Нямат пари ама са излезнали в заведенията на витошка на по сокче за 5 лв, след което да се прибере с "луксозната" си кола в панелката в люлин и да седне да пише че не му стигали парите ...
МОЯТА ЗАПЛАТА Е 2500 ЕВРО ... КВАРТИРА 250 ЕВРО , ТОК 70 ЕВРО , ВОДА 40 ЕВРО , ТЕЛЕФОН 80 ЕВРО , БЕНЗИН 200 ЕВРО , ГАЗ 40 ЕВРО , ИНТЕРНЕТ + ТВ - 60 ЕВРО , ПО 2 ШИШЕТА УЙСКИ НА СЕДМИЦА - 200 ЕВРО , ЗАВЕДЕНИЯ - 1000 ЕВРО ... КАТО ТЕГЛЯ ЧЕРТАТА - ОБЩО 1940 ЕВРО И КАТО ПРАТЯ 200 ЕВРО НА ДЪРТИТЕ - 2140 ЕВРО ...ОСТАВАТ МИ 360 . КАТО ГИ РАЗДЕЛЯ НА 30 И КВО МИ ОСТАВА ????? ПО 12 ЕВРО НА ДЕН ??????? КАТО САМО ЗАКУСКАТА МИ Е 6 ЕВРО , АМИ ОБЯД И ВЕЧЕРЯ ???
Абе ,язе ли си кой си,и вие сите профани дето си чешете пръстите по клавиатурата.Айде кат сте толкоз отворенгяси фаштайте самолета за еди си къде.Сигурен съм че нема се мръднете от тука щот там требе се работи и то яко.Друго си е тука да дигаме лозунги.
az vzamam 500lv tok voda internet kvartira ne pla6tam kolata karam s olio i maslo.vinetki zastrahovki i danaci ne pla6tam a parite si kupuvam cigari rakia i slanina
хаха, как позна, може да отидеш да се пробваш в ясновидството, явно ти се отдава, всеки изразява мнение и си чеше пръстите по клавиатурата и никой нищо не прави за собственото си развитие...
П.С не съм искал да обиждам по какъвто и да е начин хората живеещи в люлин, чудесен квартал, далеч от шума и лудницата, а от доста години и с метро към възловите точки на града но са ми смешни тези които взимат по 700 лв на месец, а карат кола на изплащане за петирицифрена сума ... после някой друг им е виновен ...
тоя дето е писал че взема 1500 лв за тричленно семейство пак е добре щото в провинцията много тричленни семейства живеят с доход общо 700лв . Животът им е адски мизерен а децата им лишени от всякакво бъдеще благодарение на тия изроди които ни управляват вече цели 26 г.
Ще намалиш алкохола и цигарите и готово!!И аз ям,пия и пуша в България и все остава нещо!!Със селски истории не СА занимавам!!И взимам само 700лв,не ЕВРО!!Не плащам също и градини,танци и тем подобни!!
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 гоуст
12:08 11.12.2015
2 истина една
12:19 11.12.2015
3 истина една
12:27 11.12.2015
4 Mavzolei
Коментиран от #9
12:42 11.12.2015
5 123455
12:45 11.12.2015
6 т3ют
13:08 11.12.2015
7 ласкфк
13:09 11.12.2015
8 бойко
13:09 11.12.2015
9 onq s konq
До коментар #4 от "Mavzolei":
30-те лева са за цялото семейство на ден.Дели се още на 3 и се получава поотделно "харчлъка" на всеки един .Добре че нямат котка,щото и тя яде!13:09 11.12.2015
10 Гост
За жалост никой не избира къде да се роди и не е справедливо в 21-ви век, за една и съща работа да има такава огромна разлика в заплащането в ЕС, но е такава реалността!
13:19 11.12.2015
11 Гост
13:33 11.12.2015
12 гларус
13:40 11.12.2015
13 The Architect
Коментиран от #42
13:48 11.12.2015
14 Бай Иван
ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТИЯ В ПАРЛАМЕНТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13:48 11.12.2015
15 гоуст
Близо 2,5 милиона са българите, които живеят с под 295 лева на месец, а тук този с колко живее?
Иначе си прав са всичко, което си написал. Съгласен съм
13:50 11.12.2015
16 123
14:00 11.12.2015
17 алоо
Коментиран от #21, #94
14:34 11.12.2015
18 ее
14:38 11.12.2015
19 неутрален
14:43 11.12.2015
20 гостенин от марс
Коментиран от #22
14:54 11.12.2015
21 truth
До коментар #17 от "алоо":
По принцип си прав, но масата от населението в БГ е такава, и нали е демокрация, все някой друг им е виновен. Аз и приятелите ми всички си учихме старателно в университета и сега взимаме между 2,5 и 3 чисто, но сме добри в това, което правим и не спираме да се усъвършенстваме. Хората тук искат да работят до 5, да се приберат и да седнат на маса със салата и ракийка. Всеки е свободен да постигне целите сиКоментиран от #26
14:54 11.12.2015
22 truth
До коментар #20 от "гостенин от марс":
СЪС висше, но неграмотно :-)14:56 11.12.2015
23 Дядо поп
потреблението движи икономиката.За какво потребление
можем да говорим след като трима човека харчат 1500лв.
При това положение икономиката не ще боксува ами ще
върви на заден ход.Управляващите обаче нямат сметка от
висок стандарт за да изкупят на безценица нац.богатство,
като земи,все още останали фирми и кво ли не.
Най-лошото обаче е,че ЕС дава пари да крепи
фалиралата ни икономика властта взима заеми за да ги
плячкоса докато е мътна водата а народа духа супа.
15:06 11.12.2015
24 гост
- храна 200лв
- ток 60лв
- вода 15лв
- телефон и интернет 25лв
- градина 50лв
- телевизия 10лв, ако нямаш пари караш на ефирните програми.
Не виждам какъв му е проблема на този, в провинцията има много хора които карат с 500лв, което е две чисти минимални заплати. И то при положение, че и двамата родителя работят постоянно.
Ако не му стигат 1500лв чисти, то си е негов проблем, не да се жалва. Разликата между издръжката в столицата и провинцията е 200лв, ако плащаш наем и в двата града. Но след като искаш да живееш по един стадарт, а не нямаш възможност да си го позволиш, не пишеш на премиера, а търсиш по-добра реализация, подобряване на уменията.
Коментиран от #28, #29
15:17 11.12.2015
25 аз
15:19 11.12.2015
26 Дядо поп
До коментар #21 от "truth":
Може да си учил много да си добър в професията,но еднапромяна в твоята професия може да те направи просяк.
Примерно си софтуерен спец.и печелиш добре,ами ако
измислят софтуер,който прави друг софтуер,къде отиваш,
директно отпадаш от играта,пък и да си взел някой заем
така ще засмучеш вода ,че няма спасение.
Другото,което трябва да научиш е,че когато на съседа ти
се запали плевнята или пък заиграе мечка много лесно
огъня или мечката могат да дойдат при тебе,затова гледай
и този до тебе да е добре.
15:27 11.12.2015
27 да да
Но в провинцията няма такива заплати, заведенията са празни, големите вериги хранителни магазини убиха малките магазини и търговии, такситата почти нищо не изкарват. Хората в провинцията масово работят за по 400-500лв, ако си шеф или на по-висока позиция може и 800-1000лв, но дотам.
Отидете на Германия, да миете чинии да ви плащат 1200евро, но данъците са ви 400-500евро, плати си 300евро квартира, телефон и застраховка 100евро, транспорт 100евро и живей щастливо с 300евро за храна и забавления. Но там един дюнер ти е 5евро, кутия цигари 5 евро, едно такси 10-15евро.
В България не е лошо, лоши са хора и постоянното мрънкане, вместо да се трудят и напънат да си променят живота. Има и неприятни случаи на хора в трудно положение, но масово не е това проблема, а мързела, нежеланието за работа и мрънкането.
15:31 11.12.2015
28 Дядо поп
До коментар #24 от "гост":
Айде стига с тези жалки примери има просяци ,койтоживеят с по-малко от 20лв на месец,трябва ли да се
сравняваме с тях.Вдигнете мерника по-нависоко,
сравнявайте с британски пенсионери,поне.
Коментиран от #30
15:32 11.12.2015
29 Tиквеници
До коментар #24 от "гост":
Когато ти стигнат 500 лв за 4 човека , тогава ми разправяй глупости!500- 600 лв само за храна!
150 за парно и топла вода.
50 за ток
50 за студена вода
Училищата - понеже са безплатни по 100- 200 лв на дете за учебни тетрадки и учебници!
Телевизия и интернет-30 лв
Лекарства и здравни консумативи между 100и не се знае колко - зависи от сезона!
Данъци,такса смет и данък автомобил!
Дрехи и такси телефони !
Абе по 1000 лв на човек и сте социалния минимум!
15:36 11.12.2015
30 toho
До коментар #28 от "Дядо поп":
Правилно!!!15:40 11.12.2015
31 Мързела
В крайна сметка пие ракия и яде сланина в 17.00ч, на 50г получава инфаркт, на 55 инсулт, на 60 дим да го няма...
Мързела не боли, а мъчи...
Коментиран от #33, #37, #47
15:41 11.12.2015
32 тиквата
Първо трябва да се маха Боко
Коментиран от #36
15:42 11.12.2015
33 стандарт
До коментар #31 от "Мързела":
за какъв стандарт говорим ... държавата обезлюдява защото младите бягат из Европа за повече пари ... не това е решение!
Рибата миреше от главата.
Коментиран от #93, #96
15:46 11.12.2015
34 елеганс
15:55 11.12.2015
35 гнида
Коментиран от #46
16:04 11.12.2015
36 onq s konq
До коментар #32 от "тиквата":
Пак не казваш КОЙ да дойде на мястото на Боко?!Кажи бе,кажи като мъж "Искам да се върна Тройната коалиция".Или "Искам да дойдат на власт ДПС".Като си намислиш КОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ И КАТО СЕ ПРЕСТРАШИШ ДА ГО НАЗОВЕШ,ТОГАВА ЩЕ ВИКАШ "ДА СИ хОДИ БОКО"!!!Коментиран от #39, #41, #92
16:07 11.12.2015
37 jp power
До коментар #31 от "Мързела":
От това което си написал се разбира, че таз убава чужбина си я виждал само по Дискавъри или Нешънъл. Ся кат си толкова работлив я кажи, ако ти дам 15лв. словом (петнадесет лева), ще отидеш ли на полето да бачкаш като луд по 12ч.Коментиран от #55
16:14 11.12.2015
38 mediator37
Сметката е още по-трагична, защото излиза, че никой не се разболява, никой не носи дрехи, никой не носи обувки, не се придвижва дори с градски транспорт и т.н.
16:24 11.12.2015
39 Калогера
До коментар #36 от "onq s konq":
Та той г.за не може да си избърше та ще ти каже кой дадойде на власт16:38 11.12.2015
40 УУУУУУ
16:39 11.12.2015
41 КАН
До коментар #36 от "onq s konq":
И дявола да дойде пак ще я караме някак.Тиквата е ПРОКЛЯТИЕ за БългарияКоментиран от #45, #48
16:45 11.12.2015
42 Джак Бауер
До коментар #13 от "The Architect":
"...Бащата работи на 3 места,..." - 3 места х 8 часа = 24 часа в денонощието, а кога спи да те питам !?Коментиран от #44
16:47 11.12.2015
43 Прост гост
Не мисля че предпоставките са на хубаво
16:52 11.12.2015
44 мухаха
До коментар #42 от "Джак Бауер":
Може да му плащат да спи...нооо най вероятно краде на смени със синовете си.16:53 11.12.2015
45 Калогера
До коментар #41 от "КАН":
Ако не е "тиквата" да ве чисти л..ната и да ви оправя бакиите ......16:53 11.12.2015
46 гост
До коментар #35 от "гнида":
Отворко , в петък следобед може да почиваш ако си бил първа смяна , ако си нощна в петък вечетра или си на въртящи смени и днес ти се пада да почиваш.Коментиран от #49
17:00 11.12.2015
47 666
До коментар #31 от "Мързела":
а ти на 61г ли си?Аман от акъли,ти пари ми дай,аз акъл ще си намеря/т.е. купя.../Коментиран от #59
17:04 11.12.2015
48 onq s konq
До коментар #41 от "КАН":
Ама не ми говори приказки от "Женския пазар" за дяволи и ангели?!!Има ли регистрирана реално "Дяволска партия"?Колко електорат има? ТИ ЛИЧНО ще отидеш ли да я подкрепиш на избори ,или ще си почесваш топките в неделя?ЩЕ ИМА ЛИ ТАЯ ТВОА ПАРТИЯ ТАКОВА СМАЗВАЩО МНОЗИНСТВО КАТО ГЕРБ,че да има шанс да съставя правителство?И най-важното-СИГУРЕН ЛИ СИ ЧЕ АКО ДОЙДЕ ИЗМИСЛЕНАТА ТИ ПАРТИЯ НА ВЛАСТ ПОЛОЖЕНИЕТО ТИ ЩЕ СЕ ПОДОБРИ?Щото аз си мисля че ще бъде точно обратното...така,както стана когато Бойко си подаде оставката и дойде на влас Тройната коалиция с Орешарски...17:19 11.12.2015
49 гнида
До коментар #46 от "гост":
Много станахте работещите на смени , но като гледам и пред компа заработваш нещо ?17:45 11.12.2015
50 КАН
Коментиран от #54
17:53 11.12.2015
51 The true
смазваща бюрокрация убиваща бизнеса. единствените пари са евросъюза и то е за каквото те решат, тоест те решават съдбата ни. Бойко мина на страната на бандитите с отказа от съдебната реформа. за оплакване сме. ГЕРБ няма да спечелят следващите избори, но те откраднаха милиарди не им и трябва. лошото е , че ще се появи някой "умен" и гладен ще излъже народа и ще е и по-лошо. и аз не знам вече какъв е изхода от тази ситуация. явно има политика на геноцид срещу българите и който и да дойде на власт пак ще слушка тези които дават парите и пак ще е същото. в този ред на мисли трябва ни президентска република със железни закони и президент който да милее за народа и държавата. парите да остават тук , а не да се изнасят. партии на етническа основа и всякакво посегателство срещу българщината вън от България. с други думи да си клонираме Путин и да го правим президент като сме такива овце. слагам и себе си в това число защото и аз не искам да са така нещата, но ........ дайте решение и да се действа!!!
Коментиран от #52
17:57 11.12.2015
52 Ой
До коментар #51 от "The true":
Защо да е минал ? ...той винаги е бил там !!!18:14 11.12.2015
53 7777777
18:15 11.12.2015
54 onq s konq
До коментар #50 от "КАН":
А кой не купува гласове?БСП,ли? ДПС ли?АТАКА ЛИ?!Или си мислиш че аз и цялата ми фамилия подкрепяме ГЕРБ щото сме джипси?А ако любимият ти Орешарски е вдигнал някакви помощи-с какви пари...ще попитам...Въпреки че знам отговора-ОТ ДАНЪЦИТЕ,А НЕ ОТ ЕВРОСУБСИДИИ,щото те бяха тотално спрени за криминалното му управление.А това че изкара само жалката година и нещо и беше изгонен с камъни/буквално-"белият автобус/,според тебе се дължи на "простотията" на бълг народ!Коментиран от #61, #91
18:17 11.12.2015
55 Мързела
До коментар #37 от "jp power":
Аз за 15лв няма да работя, защото съм си изградил империя която работи за мен! А ти като не работиш за 15 си седи без пари и си чешай пръстите тук...:))Коментиран от #64, #90
18:27 11.12.2015
56 нема сланина у чужбина
18:30 11.12.2015
57 Vasik Atanasova
НЯМА НИЩО СМЕШНО В ТОВА
А Е ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ
ИМА ХОРА КОИТО СА И ПО ЗЛЕ
ХРАНЯТ СЕ ЕДИН ПЪТ ДНЕВНО
А ДРЕХИ
А ЛЕКАРСТВА
А ЗА КОЛАТА
Е КАК НЯМА ДА ЖИВЕЕМ В ПСИХОБОЛНИЦА
18:37 11.12.2015
58 БАИ МУИУ
18:41 11.12.2015
59 вуяя
До коментар #47 от "666":
хахаха...то акъла или го имаш...или го нямаш...18:55 11.12.2015
60 чавдар
19:35 11.12.2015
61 КАН
До коментар #54 от "onq s konq":
Виж колко си самотен и незначителен подкрепяйки Борисов и сам прецени как е спечелил изборите, ако имаш ,,пипе '' разбира се.19:38 11.12.2015
62 Мда
19:38 11.12.2015
63 r2d2
20:00 11.12.2015
64 Jp power
До коментар #55 от "Мързела":
Ай да обясниш как я създаде таз твойта империя, освен ако не е виртуална. Колко плащаш на работниците? Като ти чета постовете, май, май си селски тип оплакващ се от мързела на работниците си ВЪПРЕКИ ЧЕ ПЛАЩА ЦЕЛИ 320лв. заплата, и даже те трябва да му плащат щот им намира работа.20:01 11.12.2015
65 ndk
Този път руснаците няма да спасят България!
Този път народа сам трябва да реши проблема с алчните управляващи.
20:14 11.12.2015
66 Рано или късно
Този грешник на снимката 100% ще гори в ада.
Коментиран от #80
20:19 11.12.2015
67 gost2
20:33 11.12.2015
68 ani
Коментиран от #70
21:03 11.12.2015
69 избирател
До тогава гласувайте за Него!
21:19 11.12.2015
70 Адвокат
До коментар #68 от "ani":
Съгласен съм с този коментар.Трява спешно увеличение на минималната работна заплати ама не с 20лв само и да се говори после колко велики управляващи са и как мислят много за народа.И да се спре прослувутото овеличение на депутатската заплата с 300 лв нищо работа а.21:22 11.12.2015
71 1234
21:25 11.12.2015
72 Адвокат
21:32 11.12.2015
73 жоро
22:16 11.12.2015
74 Любомир Здравков
22:17 11.12.2015
75 justice
22:31 11.12.2015
76 qqqqqqq
23:14 11.12.2015
77 Бойко Борисов
23:25 11.12.2015
78 EMSKI
23:32 11.12.2015
79 ivo
23:36 11.12.2015
80 Vasik Atanasova
До коментар #66 от "Рано или късно":
ТИ ГО ВИЖ КАК СЕ СМЕЕОМРЪЗНА МИ ВСЕКИ ДЕН ДА СЛУШАМ
КВО НАПРАВИЛ И КВО КАЗАЛ БИБИ БОРИСОВ
Коментиран от #82
23:49 11.12.2015
81 ПИСНА МИ
01:15 12.12.2015
82 Калогера
До коментар #80 от "Vasik Atanasova":
Какво искаш бе Атанасова, ти знаеш ли какъв материал имаме в БГ ? Мошенниците и тарикатите са повече от кучетата и котките, нали го свалиха веднъж Борисов и виде кво стана, натъпкаха се като за последно, най-големият обир в историята05:59 12.12.2015
83 четиридесет и две
06:46 12.12.2015
84 Четиридесет и две
Повече уважавам Чавдар войвода. К. Иречек го споменава с един ред, но с ужасно ефективен резултат :
"По време на Търновското въстание през 1595 година едновременно 2000 хайдути с отряд сърби нападнали на главния румелийски град София и го разграбили".
(К. Иречек. История на България, стр. 605)
06:54 12.12.2015
85 Четиридесет и две
06:55 12.12.2015
86 7777777
10:16 12.12.2015
87 хаидутина
10:49 12.12.2015
88 Златин Славчев
11:01 12.12.2015
89 Златин Славчев
11:05 12.12.2015
90 Златин Славчев
До коментар #55 от "Мързела":
za kakvo da rabotish da se gavriat s truda ti li i koga shte se pensionirat horata sled 30 -40 godini staj na po 80 godini11:19 12.12.2015
91 Златин Славчев
До коментар #54 от "onq s konq":
ti ne si v chas darjavata v nikoga ne e bila po zle ,ot kakto e boiko ima nai mn danaci i nemoga da kaja che sme v dimokratichna darjava,danak vazduh deto niama oshte11:26 12.12.2015
92 Златин Славчев
До коментар #36 от "onq s konq":
pri stanishev beshe po dobre niamashe postoianno danak tva danak onova,togava za 400 lv ne sam i gledal obiavi gledah ot 700 nagore a sega masovo hora rabotiat za 30011:42 12.12.2015
93 Златин Славчев
До коментар #33 от "стандарт":
drugo reshenie niama11:45 12.12.2015
94 Златин Славчев
До коментар #17 от "алоо":
moga da ti kaja che tochno tezi koito sa biagali ot uchilishte i prochie v povecheto sluchai sa po bogatite dori ima mn takiva klipcheta v internet kadeto zubara e s metlata a toz deto e biagal s nov jip11:59 12.12.2015
95 баце
Ако бяхте си намерили по-високо платена работа или пък ако бяхте гласували за друга партия освен герп може би нямаше да се чувствате толкова зле?
матрял да има.
Коментиран от #98
12:05 12.12.2015
96 Златин Славчев
До коментар #33 от "стандарт":
horata se samozapalvaha samo da se mahne boiko no smarta im e naprazna bog da im prosti kletite hora deto se zapaliha i na agitacia na gerb mi davat moliati se edna po goliama kutiika klechki sled kato se zapalvaha horata mrasna sgan12:08 12.12.2015
97 jadaia
Коментиран от #99
13:00 12.12.2015
98 Vasik Atanasova
До коментар #95 от "баце":
50 ЛВ МНОГО ПАРИ ЛИ СА13:33 12.12.2015
99 Ахааааа
До коментар #97 от "jadaia":
Та от къде да получаваме повече, като нищо не произвеждаме (нищо различно от стоки с ниска принадена стойност). Самолети, автомобили, камиони, електроника, биотехнологии, битова техника и т.нат. - кой е собственик на компания, която произведа част от тези примерно изброени продукта...Коментиран от #102
13:50 12.12.2015
100 язе
Коментиран от #114
13:52 12.12.2015
101 Ранко
15:02 12.12.2015
102 УУУУУУ
До коментар #99 от "Ахааааа":
Кипър да не произвежда повече от нас,а живеят в пъти по добре от нас.Дане споменавам още много държави..като пример.. Проблема е не в икономиката а в Ненаситната Крадлива Тиква...15:19 12.12.2015
103 аз
15:28 12.12.2015
104 Иван Райнов
Коментиран от #109
15:40 12.12.2015
105 сланината
16:36 12.12.2015
106 михаил
17:03 12.12.2015
107 рътимид
Коментиран от #110
17:08 12.12.2015
108 гербав
17:43 12.12.2015
109 Ям сланина
До коментар #104 от "Иван Райнов":
Добре бе Иване, отвори ни очите за кого да гласуваме?Нали всички са еднакво лакоми и не им пука за народа.Тук нещата опират до промени които народа трябва да изиска от тях , но не вярвам това да стане по мирен път.Но като гледам и това време наближава.На хората им дойде до гуша ,вече да ги мачкат!А нямаме и какво да губим.....18:42 12.12.2015
110 айнщайн
До коментар #107 от "рътимид":
Много убуу смяташ на елката. Ай сега раздели полученото на три и иди си сипи една ракия.20:19 12.12.2015
111 abc
Коментиран от #113
20:49 12.12.2015
112 Пешо от Мадрид
20:52 12.12.2015
113 Niko
До коментар #111 от "abc":
"Наротните танци" не са излишни ама и ти като пишеш през телефончето или компютърчето с цигара в устата явно става въпрос за опит от първо лице.21:20 12.12.2015
114 kur
До коментар #100 от "язе":
Абе ,язе ли си кой си,и вие сите профани дето си чешете пръстите по клавиатурата.Айде кат сте толкоз отворенгяси фаштайте самолета за еди си къде.Сигурен съм че нема се мръднете от тука щот там требе се работи и то яко.Друго си е тука да дигаме лозунги.21:30 12.12.2015
115 kuku
21:48 12.12.2015
116 abc
П.С не съм искал да обиждам по какъвто и да е начин хората живеещи в люлин, чудесен квартал, далеч от шума и лудницата, а от доста години и с метро към възловите точки на града но са ми смешни тези които взимат по 700 лв на месец, а карат кола на изплащане за петирицифрена сума ... после някой друг им е виновен ...
22:01 12.12.2015
117 Българин
00:10 13.12.2015
118 Иван Райнов
09:50 13.12.2015
119 бкп
10:24 13.12.2015
120 Герги
20:00 13.12.2015