6 Юни, 2012 13:14 728 0

Ще ремонтираме руските хеликоптери

  • хеликоптери-
  • русия

Министерският съвет утвърди подписаното през март 2012 г. междуправителствено споразумение за организирането на ремонта и модернизацията на вертолети Ми-17 (Ми-8), Ми-35 (Ми-24) и техните модификации на територията на България и предлага на Народното събрание да го ратифицира.

Влизането в сила на документа ще позволи на предприятия от българската промишленост да извършват ремонт и модернизация на вертолети за нуждите на българските въоръжени сили, както и в интерес на трети държави, тъй като чрез него се осигурява съдействието на руската страна за сертифицирането на ремонтните ни заводи.

Самите дейности са предмет на отделни договорености между заинтересованите предприятия на двете държави, в които ще намерят място въпросите, свързани с обема и стойността на оказаните услуги, предоставянето на документация, имущество, резервни части и агрегати.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА