Обсъждат се възможностите за създаването в УниБИТ на Център по интелектуална собственост в областта на обществените науки и превръщането му в част от Глобалната мрежа по интелектуална собственост на СОИС.
Това стана ясно на работна среща днес в Женева между представители на Световната организация по интелектуална собственост (СОИС) и ръководството на Университета по библиотекознание и информационни технологии (УниБИТ).
УниБИТ беше представлявано от ректора на университета проф. д.ик.н. Стоян Денчев и неговите заместници проф. д-р Ирена Петева и проф. д-р Иванка Павлова.
Основен участник в срещата беше гл. ас. д-р Тереза Тренчева един от младите учени на УниБИТ спечелил проект от Фонд „Научни изследвания” при МОМН на тема „Анализ на обичайните практики при използването на продукти на интелектуалната собственост в университетска информационна среда”. В дискусиите участва и гл. асистент д-р Пламена Попова, специалист по проблемите на интелектуалната собственост, наскоро завърнала се от дългосрочна специализация в Колумбийския университет в Ню Йорк, САЩ.
На срещата беше представен междинен отчет на дейността по проекта ръководен от д-р Тренчева и резултати от национално анкетно проучване на тема „Опазване на интелектуалната собственост в Интернет”.
След проведените дискусии, българсите учени бяха приети от Заместник-генералния директор на СОИС по проблемите на глобалните инициативи г-н Кристиан Bихард.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА