4 Ноември, 2021 16:52 2 130 49

Почетен знак от Радев за спасителите на "Вера Су"

  • вера су-
  • почетен знак-
  • румен радев-
  • наградени

За приноса им по изпълнение на операцията бяха отличени к.д.п. Венцислав Иванов, Ивайло Иванов, Илия Маринов, офицерски кандидат Петър Маринов, к.д.п. Пламен Димкин, к.д.п. Андрей Станев

Почетен знак от Радев за спасителите на "Вера Су" - 1
Снимка: БГНЕС

Инцидентът с кораба „Вера Су“ изправи пред изпитание всички отговорни структури и цялата държава. Той разкри тежките последствия от дългите години неглижиране на морското спасяване, но показа, че България има хора, на които може да разчита и в най-тежките изпитания. Това заяви президентът Румен Радев, който днес в района на подводницата-музей „Слава“ в Белослав удостои с почетния знак на държавния глава участници в изтеглянето на кораба „Вера Су“, който беше заседнал край Камен бряг.

За приноса им по изпълнение на операцията бяха отличени к.д.п. Венцислав Иванов, Ивайло Иванов, Илия Маринов, офицерски кандидат Петър Маринов, к.д.п. Пламен Димкин, к.д.п. Андрей Станев. Държавният глава изтъкна усилията, високия професионализъм и всеотдайност на участниците в сложната операция, работили в надпревара с времето и при тежки метеорологични и организационни условия.

„Вие спасихте живот, предотвратихте тежка екологична катастрофа, изведохте кораба от защитена територия и много важно – върнахте доверието на обществото ни в институциите и спасихте честта ни на морска държава“, обърна се Румен Радев към отличените, като подчерта, че почетните знаци са израз на признателност на цялото общество. Всички, взели участие в операцията, показаха, че с висок професионализъм, с ум и с премерен риск, можем да се справим с най-сериозните предизвикателства, коментира още държавният глава. „Винаги ще бъда с вас, хората, които бранят сигурността, природата и обществения интерес“, изтъкна още президентът.

В отговор на журналистически въпроси държавният глава подчерта, че е необходимо да бъдат подобрени законодателството и процедурите за реакция при случаи като този с кораба „Вера Су“. Необходимо е също да се осигурят нужните техника и подготвени кадри за подобен тип операции. „Видяхме до какво води дългогодишното неглижиране на тези проблеми. Чест прави на тези хора и заради тях сме тук. Това, което те направиха, е невероятно. Няма такъв случай в нашата морска история – един на практика потънал кораб и то с екологично опасен товар да бъде разтоварен и изтеглен и то с риск от счупване.“, заяви Румен Радев.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 32 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Dinero

    32 30 Отговор
    Радев, лека полека се справя с натрупаните кризи, което е похвално!
  • 2 Мунчо Радев

    31 23 Отговор
    Хахаха във Дания за 3 дена извадиха същия кораб а тука стоя месец и нещо и накрая ги награждават.... Браво Мунчо

    Коментиран от #44

  • 3 честен ционист

    15 12 Отговор
    По една тениска на Роналдо и Меси.
  • 4 Майна

    22 23 Отговор
    Предател !

    Коментиран от #17

  • 5 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️

    16 24 Отговор
    А ти предателю ще получиш своя на изборите!
  • 6 русенец

    24 14 Отговор
    Какви награди? Глави трябва да хвърчат за този конфуз, за тази поредна липса на държава и държавни органи и органки.
  • 7 Майна

    17 21 Отговор
    Предаде БЪЛГАРИТЕ И ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ!!! НЯМА ПРОШКА ЗА ТАКЪВ...

    Коментиран от #18

  • 8 Баба Вуна

    12 17 Отговор
    "Браво" на пъпката!Неговото срутище успя с клизма да извади тая черупка за цели 36 дни!

    Целият му временен кабинет действат като д-рогирани!
  • 9 Румбата Радев

    22 14 Отговор
    А на Бибитко златен скункс и резервация при бай Ставри за дето наряза драгерите за скрап :)
  • 10 бай Ставри

    3 7 Отговор
    Ха ха ха ха ха ха !!!!
  • 11 А бе те откраднаха кораба!

    5 10 Отговор
    Вече принадлежи на България ..прост народ. .слаба държава 😂😂😂
  • 12 РАДЕВИТЕ ПИТОМЦИ

    9 17 Отговор
    А НАГРАДА ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НЯМА ЛИ ???????
  • 13 бай Иван

    16 17 Отговор
    Фатмак, нагъл си като 2те ти харвардски сукалчета мошеници на дребно. Няма ли да излезеш най-после мъжки да поемеш отговорност за убития в твое мандат пилот и нахлуването на американците на суверенна българска територия в цеха край Пловдив и самоубития впоследствие военен?? Майм..о мръсна...
  • 14 Пинокио

    13 15 Отговор
    Браво, герои, новите Левски и Ботев, велики... месец и половина по-късно ТЕ успяха! Удари дъното бе, президентче!!!
  • 15 Другарю

    15 12 Отговор
    и за провалите ли вече почнахте да се награждавате...според доклада ви до ЕС, замърсяването е за години напред
  • 16 Супердесен

    14 10 Отговор
    Вече съм напълно сигурен, че "радев"(миризлива гнуссср) не е българин. Чак толкова тъпи и прости българи НЯМА.
  • 17 ИЛЪЖЕЦ.И ДВОЕН АГЕНТ

    6 8 Отговор

    До коментар #4 от "Майна":

    ........
  • 18 ОЧАКВАХМЕ ДА Е ТРОЕН АГЕНТ

    5 8 Отговор

    До коментар #7 от "Майна":

    В. ПОЛЗА НА НАС И ВОДКАДЖИИТЕ А ТОЙ ИЗЛЕЗЕ ДВОЕН АГЕНТ В ПОЛЗА НА ИМПЕРИАЛИСТИТЕ.
  • 19 Браво Радев

    7 14 Отговор
    Газ пикат герберастите , надяваха се да стане екологична катастрофа и да обвинят Радев , е не ви се получи въпреки счупената държава и калинките които ни остави оня с Чекмеджето и джипката !
  • 20 Мунчо

    11 5 Отговор
    Те комунделите и съвсем да се окъкат, пак ще го представят, като успех. Също както Нинова представя резултатът от изборите.
  • 21 РАДЕВ, КВО СТАА,,,

    9 3 Отговор
    НАГРАЖДАВАМ ТЪ С ДЕСЕТ ДНЕВЕН ПРЕСТОЙ НА...КОРАБА
  • 22 ААААААХААААА...ТВА Е НАЙ-ЖАЛКОТО,

    13 3 Отговор
    НАЙ-БЕЗДАРНОТО , НАГЛО И БЕЗОЧЛИВО КОМ-ВЛЕЧУГО ПОПАДНАЛО НА ТОЗИ ПОСТ!
    РУНДЬО-БЪЛГАРОУБИЕЦО.....ТОВА СИ ..ТИ
  • 23 ПараШут

    5 9 Отговор
    Чест и почитания , генерал Радев !
  • 24 !!!?

    5 4 Отговор
    А Радев кога ще награди българските разузнавачи за разкриването на руските шпиони в министерството на отбраната !!!?
  • 25 !!!?

    6 3 Отговор
    Радев трябва да бъде награден с медал Троянски конник и снимка пред Дома на покойника !!!?
  • 26 Трезвомислещ българин

    7 3 Отговор
    В една нормална държава щяха да падат глави за този фарс, не да се раздават награди.
  • 27 Браво

    8 4 Отговор
    Вместо да им се търси отговорност защо не действали на следващия ден от засядането, преди разлива в морето, те ги награждават. Може и посланици да ги изпратите
  • 28 А ние

    4 3 Отговор
    На оставки се надявахме?
  • 29 Черна котка

    4 3 Отговор
    Отдавна и аз искам един почетен знак с ръка да му покажа на тоя агент продажен
  • 30 Биби Долапчиев

    4 4 Отговор
    С "Герой совецкого союза" ги е наградил некадърниците наверно
  • 31 Бай Гошо

    3 6 Отговор
    Абе бастун, раздаването на допълнителни енергийни помощи не е ли купуване на гласове? По 300 лв.! Дамаджаната трябва да те арестува незабавно!
  • 32 СБОГОМ РАДЕВ

    7 7 Отговор
    АЗ НЯМА ДА ГЛАСУВАМ ЗА ТЕБ, ЛИЦЕМЕР, ЗАЩОТО СУПИ ДЪРЖАВАТА, СЛЕД ТЕБ ХАОС И РАЗРУХА. НАПРАВИ ЖИВОТА НА ХОРАТА ТЕЖЪК И ТРУДЕН НЕКАДЪРНИКО, И НЕ СЕ ОПРАВДАВАЙ С ХОРА С КОИТО НЕ МОЖЕШ ДА СЕ МЕРИШ.
  • 33 Протестърът.

    6 3 Отговор
    А тоя фатмак на снимката защо гледа така тъпо.
  • 34 ОСТАВКА ФАТМАК

    5 5 Отговор
    ОСТАВКА ДОЛ€Н КОМУНИ$ТИЧ€$КИ ФАТМАК!

    ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

    77г. КОМУНИЗЪМ СТИГАТ!
  • 35 Д. Петров

    1 1 Отговор
    Лошата работа, Деске! Кат чета коментарите, фатмака ще ти подпали фондацийката! Грабвай камшика, и го вкарай в пътя! Майтап ма! Кой не знае, че и ти си кумурунгелска!
  • 36 Дудю

    1 1 Отговор
    Абе радевски журналистчета,кога ще кажете кой е собственика на товара,превозван от Vera Su!?Май,не ви стиска!
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 5455665

    3 1 Отговор
    Как ни характеризират другите? "Българите постоянно сами си създават проблеми, с големи усилия ги преодоляват и накрая непременно се награждават." Радев се показа като истински "достоен" българин. Да ни е жив и здрав нашият велик курмчия!

    Коментиран от #39

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 гост

    2 1 Отговор
    Кой е този?

    Коментиран от #42

  • 41 ЗООЛОГ

    3 2 Отговор
    ТОА МИСИР СТИГА ВСЕ ПО НАГОРЕ ПО СТЪЛБИЦАТА НА НАГЛОСТТА А АЗ СИ МИСЛЕХ ЧЕ МАНОЛОВА Е ВЪРХА /НА ФИНАЛА РАДЕВ ПЕЧЕЛИ/ТИПИЧЕН КОМУИСТ ДО ШИЯТА В Л..НА АМА УСТА КАТО НА ХИПОПОТАМ
  • 42 ДЖОН

    2 2 Отговор

    До коментар #40 от "гост":

    ПИНГВИН СЪР ПТИЦА ГОЛЯМО ТЯЛО МАЛЪК МОЗЪК НО ГРАЧИ СИЛНО
  • 43 АЛО ПОЧТЕНИТЕ

    3 1 Отговор
    ЗА ВЕРА СУ СЛЕДВАШЕ ДА ИМА УВОЛНЕНИЯ И ОБВИЕНИЯ В НЕКАДЪРОСТ И БЕЗСТОПАНСТВЕНОСТ А НЕ МЕДАЛИ/ МОЯ ГРЕШКА ПОЧТЕНИ ПОДЧЕРТАВАМ ПОЧТЕНИ ЗНАЦИ /ТЕ ТОВА ИМ Е ПОЧТЕННОСТТА/
  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Иван

    0 1 Отговор
    Наистина само хора които не познават морето, Камен бряг, морско право и разрухата в Българската администрация след управлението на Бойковите калинки.,могат пишат такива безумия.
  • 46 WENKO4444

    1 0 Отговор
    ХА ХА ХА ! КАКЪВТО РАДЕВ ТАКИВА МУ И ПОЧЕТНИТЕ ЗНАЦИ !
    НАГРАДА ЗА НЕКАДЪРНОСТ !!!

    Коментиран от #48

  • 47 МИСИРКОИД

    0 1 Отговор
    МИСИРКИ, РАДЕВ е ПРЕЗИДЕНТ,.. а не просто Радев,.. язък ви, че сте учили / ако сте учили де / журналистика...
    Знаете ли, че преди години се влизаше в журналистика с бал 36
  • 48 не може да бъде

    0 1 Отговор

    До коментар #46 от "WENKO4444":

    ПРОзд човек, а толкова умни прикаСки...нхей, ОпУмни сЪ
    червейко

    Коментиран от #49

  • 49 WENKO4444

    1 0 Отговор

    До коментар #48 от "не може да бъде":

    НЕ МИ СЕ СЛИЗА Тооооооооооооооолкова НИСКО ЗА ДА ТИ ОТГОВАРЯМ !
    ПЛАЗМОДИИИ !
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове