7 Март, 2022 15:40 21 861 96

Проф. Витанов: Ситуацията с пандемията е скучна, само американските ядрени ракети могат да спрат войната

  • проф. николай витанов-
  • пандемия-
  • война-
  • русия-
  • украйна

Няма тотален локдаун. Няма и да има. Има срокове за падане на зеления сертификат

Проф. Витанов: Ситуацията с пандемията е скучна, само американските ядрени ракети могат да спрат войната - 1

Математикът проф. Николай Витанов направи анализ на обстановката с коронавируса у нас към 07 март 2022 година. Публикуваме текста без редакторска намеса:

Кратка информация за оперативната обстановка за пандемията за 07 март февруари 2022

Както винаги - първо - пандемията, после - войната.

Преди да почна, отбелязвам. Карпатските мечки се скриха вдънземя уплашени от юрдешкия рев, че Витанов, видите ли, обсъждал и военни теми. Юрдечета мои, занимавам се с математическо моделиране на социални процеси от над 25 години, включително с модели на популации (което включва и разпространение на епидемии) и с моделиране на военни действия. И с моделиране на други неща се занимавам, пазете си гласните струни, ще има още много да ревете в бъдещето. Дадох ви и доказателства за публикациите ми. Поисках от юрдеците и те да покажат статиите си по математическо моделиране на военни процеси. Никой нищо не показа. Юрдечета ревящи, оттук нататък и като тиранозаври да ревете, ревът ви не струва нищо. Но вие си ревете, не ми пречите.

Ситуацията с пандемията е скучна. Сценарият "Хари Селдън" е стабилен, броят на новите случаи намалява, нещата са под контрол. Омикронът получава шамар след шамар.

Сега по същество.

1. Базовото репродуктивно число днес е 0.98. Обхватът на заразата се свива. Свиването се очаква да продължи.

Припомням основното за това число: важното е стойността му да е под 1. Тогава обхвата на заразата се свива. Може 0.999 да е, пак се свива. Значи - стойност под 1 - добре, стойност над 1 - не е добре. Днес стойността е под 1, значи нещата са добре.

2. Припомняне на основните характеристики на сценария "Хари Селдън" (известни ви от много отдавна)- зададената траектория на социалната система е да няма суперпожар, да няма препълнени болници, да няма тотален локдаун. Дали системата върви по тази траетория, виждате сами с очите си.

Напомням - това, което прогнозирах е сценарият "Хари Селдън". Номерата да ми се прилепят чужди прогнози, не минават.

Следва проверка дали сценарият е стабилен. Проверяваме го всеки ден. Защо? За да не забравят юрдечетата какво съв прогнозирал, защото те реват и отричат всичко наред. Не минава номерът.

3. Да няма суперпожар. Няма суперпожар. Броят на новите случаи спада. Окога не сте виждали окло 500 нови случая на ден? Очакванията са спадът да продължи. "Хари Селдън" систематично погребва надеждите за вторичен пик.

4. Да няма препълнени болници. Няма препълнени болници.

Напротив, състоянието с леглата се подобрява и то бързо.

Леглата, предвидени за К-19 пациенти ще прозължават да намаляват, за да може съответните интензивни и неинтензивни легла да се използват за лекуване и на други болести. Леглата се намаляват, а "Хари Селдън" е стабилен. Защо? Има математически критерии, по които се правят промените при тази вълна.

5. Да няма тотален локдаун. Няма тотален локдаун. Няма и да има. Има срокове за падане на зеления сертификат.

Както виждате, предсказуемостта, която ви бе обещана, е налице. Следващият регион, който ще премине от Етап 2 на Етап 1 е Регион 1. Каквото ви е обещал г-н Министър-председателят за 20-ти март, ще стане.

Учениците ходят на училище, заболеваемостта не се вдига. А снегът още вали. Кой е виновен - вие. Защо? - държите "Хари Сердън" стабилен, а той води до намаляване на заболеваемостта въпреки ниската ваксинация, големия инат, ходенето на учениците на училище, идването на украински бежанци и т. н. Защо така? - защото е изчисляван при наличието на тези условия? Ама и бежанци от Украйна ли? Писах ви - Витанов се занимава с такива анализи от над 20 години.

6. Смъртността - трендът на нарастване пречупен

точно в планирания в "Хари Селдън" срок. Максималната смъртност на ден през тази вълна е най-малката за всичките 4 големи вълни, през които мина страната. Учете се как се прави, юрдечета. Едно ще ви кажа - не става с крякане с пълна с чипс уста от дивана.

7. Украинците и пандемията - пристигането на украинци представлява известен риск за повишаване на заболеваемостта, но се очаква "Хари Селдън" да компенсира и този риск. Тъй, като "Хари Селдън" е доста стабилен, то до 100 000 украинци на месец няма да влошат ситуацията с пандемията. Ще кажете защо може да компенсира? Отговорът е прост - добре е изчислен

7. Заключение - сценарият "Хари Селдън" , който ви е обявен много отдавна е стабилен и системата се движи по предначертаната от него траектория. Омикронът получава шамар след шамар и не може да си и помисли за вторичен пик.

Накрая традиционно да кажем на Омикрона и днес

What's up doc?

8. Ето и двете карти. Първата за прогнозната 14 дневна заболеваемост. Варна излезе от Етап 3 от новия план за борба с К-19. Две области вече не се в червената зона. Два региона са вече в зелената зона. Става дума за две различни карти, тази с регионите е на информационния портал. Виждате, че и на картата на риска виолетовото вече е отстъпило доста. И ще продължи да отстъпва. Дифузното разпространение в страната полека спира.

Сега малко за войната.

Да напомня - анализите тук са от технически характер. Който иска да лее чувства - да ги лее на друго място.

Най-напред, малко теория от гледната точка на сложните нелинейни системи (от разработките на Витанов, заради които повечето юрдеци вият като карпатски мечки, а някои вече реват и като тиранозаври). Победата в една война се постига с преминаване на един праг. Ще го наречем пречупване на противника. Пречупването има две стъпала - техническо пречупване и психологическо пречупване. Техническото пречупване идва, когато вече нямате достатъчно техника, за да се съпротивляване. Психологическото пречупване идва, когато ви замине бойния дух и увереността в победата. В настоящата война се върви към технологично пречупване на украинската армия - до 2 седмици се очаква то да се случи, ако няма масивни доставки на оръжие отвън. След което ще остане бойният дух. Но като нямаш технически средства и загубите ти в жива сила започнат бързо да растат, заминава и бойният дух.

Още нещо - колко се очаква да продължи тая война. Помислете. През 1941 г. Вермахтът мина през Украйна за 3 месеца (блицкриег), а на връщане боевете там бяха цяла година (това не беше блицкриег). Значи - поне 3 месеца, докато се случи технологичното и психическото пречупване на украинската армия. Или пък докато настъплението на руската армия не бъде спряно по една или друга причина.

Дотук с общата теория. Като слушате какво казва американския генералитет - същото казва. Нищо чудно. И те, и аз, са учили оценката на бойни действия по Ланчестър и Ричардсън. Тия неща, обаче и руснаците ги знаят. И то се вижда. Как?

Вчера бомбардираха летището във Виница, нали така. Точкови удари по критична инфраструктура в дълбочина на противника. Следват военните заводи. Чудим ли се защо? Вече не - Витанов каза - технологично пречупване. Наблюдавате как се реализира. Стратегически план на руснаците - сковаване на украинската армия при Киев и Харков, завземане на Николаев на юг (с последваща обсада на Одеса) и най-важното - вкарване в котел на украинската групировка около Краматорск след като Мариупол бъде превзет. Това решава войната. Украинците нямат полезен под. Ако отстъпят под Краматорск, отварят пътя към Днепропетровск, Полтава и обкръжаване на Харков на юг. Но си запазват дивизиите. Ако не отстъпят - касапница около Краматорск с участието на много тежки руски артилерийски системи, тежки бомбардировачи и термобарични оръжия (аз все ви пиша за Буратино, но вие си мислете, че модернизацията му се казва Солнцепек и , че тия системи не се числят към обикновената артилерия, а са при ядрените оръжия. Защо - не дай боже да видите, неприятно е дори да го гледаш по телевизията.)

Киев и Харков - подложени на тежки бомбардировки. Какво е това - технологично пречупване. Плюс психологично пречупване. Тук Зеленски прави каквото може за да отложи психологичното пречупване. Но всички добре знаят, че след технологичното пречупване идва и психологичното.

Първо действие на всичко по-горе - Мариупол. Падането му води до унищожение на значителни украински сили и до освобождаване на значителни руски сили за настъпление в краматорско направление. Бързо ли ще стане - не. Разбрахме се какво е блицкриег в Украйна - 3 месеца, тя не е малка държава, нито армията и е малка, нито е слаба. Може ли да стане по-бързо. Може. Как? . Червеният бутон. Но не вярвам лудостта да е обхванала руския генерален щаб. Те дори са си изчислили загубите - 45 000 убити, 200 000 ранени. Значи - война с конвенционални оръжия.

Украинската армия се бие храбро, колкото може. Няма да бъде пречупена лесно - нито е малка, нито е зле въоръжена. Но логиката на войната е безмилостна - щом цивилното население напусне Киев, той се очаква да бъде щурмуван. Не виждам какво може да спре това. Писах ви, че само американските ядрени ракети могат да спрат това.

Но няма да го направят - тяхната стратегия е друга и като погледне човек от тяхната гледна точка - прави са. Ще извлекат стратегическа полза от създалата се ситуация.

Добре, стига за днес.

Желая здраве и успехи и нека вирусът да ви заобикаля


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 108 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 луд

    140 9 Отговор
    професор
  • 2 ХиХо

    180 12 Отговор
    Математик, вирусолог и военен експерт. Я ся почвай да смяташ ония пет града на крайбрежието в сащ и оня на езерото мичигън колко глави добитак са и колко ракети трябват, в сибир има по едно село на 200 км, Москва Новосибирск Челябинск Казан са на хиледи километри един от друг. Каква е гъстотата на населението в Русия и каква в Сащ, колкото вирусолог толкова и военен експерт, заплатата е важна

    Коментиран от #45

  • 3 бай Иван

    187 13 Отговор
    Този не е добре с главата....................
  • 4 Брадавицата

    158 9 Отговор
    Пак блесна с простотия
  • 5 Грульо

    160 14 Отговор
    Леле, тоз боклук цела нощ писал тирада за ковита и войната. Само ядрена бомба у главъта го управя. :D
  • 6 no name no face no number

    123 8 Отговор
    Отново ли , ти изтрезняваш ли бре човек или градуса е перманентен
  • 7 Егат боклучака

    125 8 Отговор
    Хем от медицина разбира, хем от война пък....математик. Просто такива заяършени малоумници има в нашата Държава, че се чудя как и кой,им дава поле за изява в средствата за масова инф.
  • 8 az #Русские своих не бросают!

    136 7 Отговор
    "Проф. Витанов: Ситуацията с пандемията е скучна". Как скучна бе, льольо, нали това беше най смъртоносния кошмар, с който ни плашехте цели 2 години???? Продажници жалки!!!

    Коментиран от #58

  • 9 Кочанов

    107 4 Отговор
    От Ковид експерт за една нощ се преквалифицира във военен експерт и стратег. Гладен няма да остане.
  • 10 Ракета в Оосата проста

    60 3 Отговор
    Ти е влезнала турална.
  • 11 абе

    80 4 Отговор
    докога ще ни облъчвате с глупостите на то жмурел
  • 12 Урко

    69 3 Отговор
    А глинени гърнета моделираш ли?
  • 13 Уникален

    15 47 Отговор
    Както винаги
  • 14 ЪРП

    83 9 Отговор
    ТАЗИ ОТКАЧАЛКА ОТ СНИМКАТА Е ЯСНА.........ПЛАТЕН ПУДЕЛ ОТ КРАВАРСКО!!!!!!!!!
    ЗА КАКВОТО МУ ПЛАТЯТ ЗА ТОВА ДЖАФКА ПУДЕЛЧЕТО......."МАТЕМАТИК" ЕКСПЕРТ ПО КОВИД 19........, СЕГА МУ СЕ ПЛАЩА ДА ГО РАЗДАВА ВОЕНЕН АНАЛИЗАТОР!?!?!..........С ДВЕ ДУМИ ....КРАВОПУДЕЛЧЕ МИЖАВО!!!!!!!!
  • 15 SH BG

    68 4 Отговор
    Американската ядрена ракета вече го е думнала неспасяемо по кратуната...!!!

    Ха, ха, ха... :::)))
  • 16 ТаУмВзе

    69 5 Отговор
    Е те това е Изпердашляк на Хранилката!
  • 17 Сметката

    34 3 Отговор
    Сметката ти никога не излиза със сметката на Кирил Кирилов от с. Павел...
  • 18 asd

    48 3 Отговор
    Някои хора страдат от вродена депресия(скука). Дължало се на ниски нива на серототнин в мозъка.

    Коментиран от #43

  • 19 Нормално..

    59 5 Отговор
    С две думи, ГОЛЯМ И.ДИОТ.
  • 20 Някой

    35 1 Отговор
    Трябва да го направят! Тровят ни с лекарства храна химикали и така нататък тогава някой да натисне копчето и да признае че Българите са кюпек.
    Жална им майка на украинците които идват в България ако знаят какво ги чака
  • 21 Марче

    22 3 Отговор
    Добре, че има copy и paste, иначе това не те виждам да можеш да го препишеш, не съм го чел, разбира се.
  • 22 mi6osp

    54 3 Отговор
    Витанов, руските ядрени ракети вече отказаха НатО от война.
    Което значи, че война няма да има.
    Ще си останем само със специална военна операция за денацификация на Украйна.
  • 23 Збигнев Бжежински

    44 6 Отговор
    На тоя бухал кога ще му метнат една пиратка да млъква
  • 24 Отлуд

    26 4 Отговор
    Толкова! :))))
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Иванушка

    9 43 Отговор
    За съжаление Витя е прав - напредналата Западна Цивилизация от всяка ситуация извлича ползи. Затова е и Напреднала, докато дивите източни племена диво се самоизбиват за кахъра и сеира на Запада, който после щедро ще отпуска Оръжие и Заеми за възстановяване.
    Добрата новина е че след този Украински Резил, Русия за дълго време ще се кротне и ближе рани. Многочислена Редовна и Модерна армия може да подържат само Щатите - това удоволстие струва Трилиони.

    Коментиран от #42

  • 27 Мазньо

    42 2 Отговор
    Витанов,днес има среща на руска и украинска делегации.Можеш ли, с помощта на математически модели да познаеш,кой от украинската делегация ще бъде разстрелян след срещата?Букмейкърите вече дадоха коефициенти.
  • 28 адаша

    40 2 Отговор
    "Аз съм Наполеон!"-заявил един луд на доктора в психиатрията.
    "Ама то тука, при нас има 12 броя наполеоновци" - му казал доктора.
    " Е да ама аз съм коняк " Наполеон" " - отговорил лудия...
    И тоя така...
  • 29 11112222

    33 2 Отговор
    Този не може да спре пропадането си .
  • 30 Луд

    42 3 Отговор
    Този е абсолютен ненормалник . Нямаме ли здравни власти в България които да се задействат и да му сложат белите жилетки , мястото НА този луд е в лудница
  • 31 😷😷😷

    39 4 Отговор
    Вече ме гнус дори да го коментирам този некъпан изчислител!
  • 32 Бивш от ДС и ВКР

    3 5 Отговор
    Няма какво да правят по цял ден и си спомнят за казармата

  • 33 Nostradamus

    32 4 Отговор
    Tоя е Измислен математик, Герберски Боклук и Дебил и ако зависеше от него, щеше да унищожи света с Хамериканските ядрени ракети!
  • 34 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

    17 4 Отговор
    при 00000000тестове ще има и 0000000нови случаи...да ти броя ли простотиите за войната ,а папиломения самурай.Нал си самурай почвай ги с една нокторезачка или с копринен конец...кръц кръц.как може да си от болярския край и да си толкова тъп??????
  • 35 Дяконъ

    17 3 Отговор
    Жалък си
  • 36 джамбаз денчо

    23 0 Отговор
    Поредното недоразумение
  • 37 Гост

    16 0 Отговор
    Заглавието....заглавието на статията ...?
  • 38 Живков

    20 3 Отговор
    Козел отивай да пасеш.
  • 39 дебела кратуна

    24 2 Отговор
    Само сап от лопата в тила може да спре витанов
  • 40 Човешки Ресурси

    24 0 Отговор
    Коги направиш кариерно развитие от ковид на военен математик
  • 41 Видях снимката на продажния бухлю

    17 0 Отговор
    И пропускам извратения му пасквил с кеф!
  • 42 Ти жената на Бухлю ли си?

    11 0 Отговор

    До коментар #26 от "Иванушка":

    С тия любовни галени обръщения към ненормалника, няма да се учудя ако мътиш яйцата му... 😎
  • 43 В този случай -

    14 0 Отговор

    До коментар #18 от "asd":

    пълна липса на мозък от психоковидясалия!
  • 44 Сатана, ,Z

    24 0 Отговор
    Защо давате думата на този психопат-соцоопат? Населението и без това е стресирано и е възможно някой да изправи гърбицата на пишман математика с права лопата.
  • 45 Жаба

    1 24 Отговор

    До коментар #2 от "ХиХо":

    Просто американците имат наистина точни ракети за разлика от ватенките нещастни.

    Коментиран от #47, #49, #74

  • 46 УСА боклук

    20 1 Отговор
    Как допускате този до " ФАКТИ" ! ТОЙ Е ЛУД!
  • 47 Жабурняк

    20 0 Отговор

    До коментар #45 от "Жаба":

    Викаш целят Белград улучват Горнабаня, колко да са неточни щом са ядренни?
  • 48 Павел пенев

    15 2 Отговор
    Това е ненормалния братовчед на Боко.
  • 49 mi6osp

    19 0 Отговор

    До коментар #45 от "Жаба":

    Военният министър на САЩ към руския:
    " Моята ракета е толкова точна, че ако я изстрелям, ще я вкарам през прозореца на кабинета ти в Москва!"
    Руският министър към американския:
    " Моята ракета е толкова мощна, че ако я изстрелям, ще я вкарам наведнъж през всички прозорци на Вашингтон!"
    На това се крепи световния мир.
  • 50 Терминатор Две

    12 1 Отговор
    Терминиране за тоя
  • 51 Хичо

    9 2 Отговор
    А руските ядрени ракети ще се забият в тъ.ата ти глава.
  • 52 Тома

    15 1 Отговор
    Този сигурно хюм дружинката го държи всеки ден да ръси простотии
  • 53 yordan

    11 3 Отговор
    ПУТИН УБИ КОВИДА ЗА 1 ДЕН И ТВОЯ РЕД ЩЕ ДОИДЕ,ОРАКУЛЕ

    Коментиран от #61

  • 54 ...

    7 11 Отговор
    Професора е отново брилянтен. Не е лукова глава, има аналитично мислене. Затова е станал професор, а не учител. Ама на неграмотни българи, трудно се обяснява.
  • 55 Eeee,копе''ле мръсно,

    11 1 Отговор
    ще ти дам аз едни американски ракети....
  • 56 pol

    9 1 Отговор
    А, я ни напомни какви ги говореше преди Коледа!Ако си забравил,прерови архива на ФАКТИ!
  • 57 Не срами

    8 0 Отговор
    Името на Хари Селдън. Той с подобни кокошкарски прогнози не се занимава. И блицкриг се пише без е. Ако искаш да удължиш и-то, добави й и ще стане блицкрийг, което е по-близо до Blitzkrieg.
  • 58 ксд

    1 5 Отговор

    До коментар #8 от "az #Русские своих не бросают!":

    Не слагай всички под общ знаменател....проф.Витанов никога не е говорил такива неща.
  • 59 Идиом

    10 2 Отговор
    Стратег, завършил Военната Академия “Фрунзе”, а не математик проф.
    Всичко знае, като две и две е четири?
    Тоя е по зле от Дойче Веле! И атомна война иска!
  • 60 ВИТАНОВ ...ДО СЯ МИ ПЛАЩАХА

    5 0 Отговор
    ОТ БИГ ФАРМА А СЕГА ВЕЧЕ И ОТ НАААТЮЮЮЮ...
  • 61 ВИТАНОВ ША СЪБИРА КУФАРИТЕ

    5 0 Отговор

    До коментар #53 от "yordan":

    ЗА ГРЪЦКАТА ГРАНИЦА .. УСЕЩАМ ГО...
  • 62 Фройд

    8 1 Отговор
    Хахаха , на нас война не ни трябва . Още двама математика като тоя и объркахме алгебрата ....

    Явно факти го пускат тоя , да разсмеят аудиторията ...
  • 63 Gen Gurko

    7 0 Отговор
    Г-н професоре, моите уважения за американските ядрени ракети, но знаеш ли колко от участвалите в ученията на ядрената триада са се завърнали в базите си и колко останали дебнат около бреговете на САЩ? Питам за един преАтел, за да може да пресметне времето кога изстреляните от двете враждуващи страни ще достигнат местоназначението си. Ако не знаеш, не отговаряй.
  • 64 Gen Gurko

    6 0 Отговор
    Г-н професоре, моите уважения за американските ядрени ракети, но знаеш ли колко от участвалите в ученията на ядрената триада подводници, са се завърнали в базите си и колко останали дебнат около бреговете на САЩ? Питам за един преАтел, за да може да пресметне времето кога изстреляните от двете враждуващи страни ще достигнат местоназначението си. Ако не знаеш, не отговаряй.
  • 65 БОЖЕ ОПАЗИ!

    11 1 Отговор
    ОЩ€ €ДИН "умник" "разбира" от ам€рикан$ки ракети (Щ€ ГА$И ОГЪНЯ $ Б€НЗИН)!

    украинците $И НАМ€РИХА ТОВА,КО€ТО $И ТЪР$€ХА- БОЛЬШОЙ Х...Й!
    А циони$тит€ $ащ(нато) ги УПОТР€БИХА!:)))
  • 66 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 67 ms-57

    4 2 Отговор
    Tова лай...о,ходило ли е на училище!?За физика няма да питам...
  • 68 Ааааа

    3 2 Отговор
    Кажете как да изпитваш респект към профедо.ите в Б-Я
  • 69 ФИНЦИ

    3 2 Отговор
    ОООО ГУРЛЕ ТИ ЖИВ ЛИ СИ ОЩЕ БЕ САМО ХЕРО МУСТАФА ЩЕ ТЕ ОПРАИ СМЯТАИ СЯ ВОИНАТА ЧЕ ЩЕ ОГЛАДНЕЕШ СИМПАТЯГАТА МИ ТОИ БЕ
  • 70 Тоя изперка

    6 2 Отговор
    Нацяло.Не го показвайте повече
  • 71 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 72 Адвокат

    8 2 Отговор
    Защо давате гласност на ненормални хора? Този е изтрещял, спрете се, вече не е и смешно! Веднага в Курило и оттам да вика Селдън ,Солнцепек, Буратино, О.микрон.... !! Ужаст
  • 73 Мустака

    3 1 Отговор
    А БЕ професЕрчето и ти ли си от харвадско като котето ОН да ни е на помощ
  • 74 Ако обещаеш

    5 3 Отговор

    До коментар #45 от "Жаба":

    Да си вменяем, нека да кажем по две думи, ама ми докажи, че разбираш по темите с ядрените ракети, бомби и точности всякакви:
    Като за начало: Кои американски ядрени ракети-носители знаеш и какви руски?
    Ако незнаешз да ти кажа аз. Нека е дискусия, не рецитал на това, което си чул и ти е допаднало на вкус. Имаш право да ненавиждаш Русия, аз я обичам, обаче...знам защо я обичам, а ти защо я мразиш, някаква теза имаш ли?
    Но да се върнем на ракетите, които разделяш на точни и неточни?
    Очаквам
  • 75 Боко Тиквата от Банкя

    3 2 Отговор
    Тоя мрьшдяк докога ще го давате, това нищо, ве Тъп... Докога ве?
  • 76 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 77 Пепе

    6 3 Отговор
    Парите които получават за такова говорене са доста добри омръзна ми да гледам по телевизия да чета по интернет колко е лоша Русия колко е добра Украйна колко са добри американците колко са лоши българите и така цялата история и смесена кой с кого е няма значение тук става въпрос за човешките жертви и от двете страни и два братски народа които западните страни и американците настроиха украинците срещу руснаците точно това им беше целта не става въпрос дали ще победят украинците или руснаците въпросът е че светът вече се е променил всичко ще бъде различно толкова години Русия предупреждава Европейския съюз и съединените щати че вече прекаляват стига толкова с това разширяване на НАТО поиска гаранции всички се правеха на много хитри и умни и си мислеха че този път Русия ще отстъпи пак но не се получи ето точно това се случи и то не е на тяхна територия а пак да наша Братска дали загива руснак или украинец на българина не му е все едно боли го и за двете страни
    Изглежда не всички българи тези които им плащат да говорят глупости по-добре да не им дават възможност да говорят но какво да кажем медиите същата история затова че трябва да траем или да свалим това правителство и да започнем да живеем както трябва 30 години не са накрадоха не се наядоха и сега се опитват да ни хвърлят във война с Русия Еми нали точно това им целта а Киро канадеца лъжецът който излъга когато стане напечено той ще избяга в Канада а ние ще мрем като мухи срам за България че има такъв пр
  • 78 Gost

    4 2 Отговор
    Ставате скучни със скучни интервюта от скучни хора! Тоз нали беше Ковид специалист, а преди математик?! Сега като какъв го раздава хамелеона? Не ви ли идва на ум, че е празна кратуна?!?!?! На 3 януари се подписа меморандум между постоянните членове на съвета за сигурност при ООН да не се използва ядрено, атомно, водородно оръжие при евентуални конфликти. Папилосания да чете повече и по малко да си чеше егото в медиите! Щото кашлица и простотия не могат да се скрият!
  • 79 Некой

    3 2 Отговор
    Този или е невероятно тъп или е луд...Трудно е да се повярва че човек може да говори подобни щуротии...
  • 80 Анонимен

    6 2 Отговор
    И ти си скучен и противен на народа но не се махаш от екрана търсиш лапачката
  • 81 .--.

    5 2 Отговор
    Професоре още чакам пика 10 000-15 000 на ден за който споменахте Януари.
  • 82 Да го подържиш

    3 1 Отговор
    Да пратим двама като този на хамериканците, и после ще трябва пак да откриваме Америка.
  • 83 Джон Триволта

    4 3 Отговор
    Професор Витанов знае много повече от юрдеците , които го плюят с необяснимо озлобление .Прогнозите му за ковид са невероятно точни . Явно е ,че математическите модели с които работи дават възможност да се предвиди какво може да се случи напред във времето . Това е, което вбесява опонентите му . Жалко , че прогнозираните 45 000 руски войници ,които ще загинат в Украйна и 200 000 ранени не стряскат президента Путин . А колко ще са вдовиците и сираците и в Украйна и в Русия ?
  • 84 Yamaha R1

    2 1 Отговор
    Тая брадавици е откачила!!!
  • 85 Джордже Балашевич

    2 1 Отговор
    Просто престани да обиждаш ! В противен случай, жалко за знанията и уменията които имаш. Падаш на ниво което те компрометира!
    Бъди здрав и дано Бог ти даде просветление.
  • 86 Айде

    2 1 Отговор
    Марш бе
  • 87 Лида

    1 2 Отговор
    Не го харесвам професора, но логиката му е добра
  • 88 Попа

    4 1 Отговор
    Няма ли място да го приберат този клоун
  • 89 Кондьо

    2 1 Отговор
    От вируси може и да разбира,но от политика е куха лейка.
    Като доктор е забравил да си вземе хапчетата.
  • 90 Сталин

    2 1 Отговор
    Такива кърлежи като тебе математическо професорче,тровещо хората по телевизията по поръчка на западните ти господари,трябва да изчезват безследно!!!
  • 91 Мавруд

    2 1 Отговор
    "Професоре" (според твоята "професура " съм академик), ти къде ще си след "американските ядрени ракети".., следват моментално "руските ядрени ракети"..Един п@дер@ст по-малко, ненужно титулуван, но останалите, сред тях и невинни .., къде , г.@пак@..хомофобен и ненаяден??
  • 92 Баба Ванга

    1 0 Отговор
    С цялата си мощ предсказвам че понеже този не спря да лае и плямпа дивотии и поради тази причина няма да умре от естествена смърт.
  • 93 Д-р Юинг

    2 0 Отговор
    Така наречения Витанов да се върже и въдвори принудително за лечение!!! Опасен е и за себе си и за околните!
  • 94 Вичо

    2 0 Отговор
    Не ти ли омръзна да говориш глупости?Не си интересен...
  • 95 Добрев Николов

    2 0 Отговор
    Този умник има ли си представа че. В такава война няма победители на това професорче трябва да му резнем езика
  • 96 Марш!

    1 1 Отговор
    Приберете тоя олигофрен в Карлуково!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове