Ходът на Джевдет Чакъров да напусне ръководеното от него ДПС - ДПС не беше изненада, защото това е процес и листопадът във фракцията на Доган продължава. Продължава и това е отговорност на Доган, защото той не предприема никакви мерки.
Това коментира пред БНР Тайфур Хюсеинов от сайта „Обзор нюз“ след последните събития около двете фракции на ДПС. Добави още, че вероятно мотивите на Чакъров за предприемане на крачката са лични, включително допускайки като опция запора на сметките на сина му, заради водено срещу него дело.
Според него симпатизантите и на двете крила на ДПС свикват, че това е естествен процес в партията.
„Въпросният разлом се случи, има две отделни фракции. Едната обаче трябва да направи крачка назад в името на народа, за да има успех.
Сега има сблъсък на между симпатизанти, които до вчера са били заедно на политическия терен и реално нямат политически различия.
Хората започнаха да свикват с първоначалната идея на Доган, че Пеевски е политически феномен и това започва да придобива по-реални измерения сред избирателите“, каза Хюсеинов.
Подчерта още, че мълчанието изиграва лоша шега на Доган и не поемането на отговорност за събитията от последната година и половина е странно.
„По странен начин не предприема лидерски действия, действия за консолидиране на партията и превръщането ѝ в такава, каквато я познавахме.
Факт е, че трудно се работи в сянката на един почетен председател, който мълчи, няма индикации към лидерите по какъв начин трябва да се действа.
В един момент предполагам, че самите лидери, посочени от Доган се чувстват в по-силна позиция и се представят като хора, които би трябвало да решават съдбата на една партия.
Не съм сигурен дали избирането на Хайри Садъков да бъде начело на ДПС-ДПС е избор на самия Доган, защото него го нямаше за пореден път“, каза Хюсеинов.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Мунчо
13:15 28.05.2025
2 Ха..ха..ха
13:17 28.05.2025
3 Питане
Коментиран от #5, #7
13:25 28.05.2025
4 още ли
13:28 28.05.2025
5 само че
До коментар #3 от "Питане":
не е с нисък интелект , а с добро образование и интелигентност и точно затова успява да увлича хората! ниският интелект явно е ваш атрибут и точно затова се чудите как той успяваКоментиран от #6
13:30 28.05.2025
6 Ти да видиш
До коментар #5 от "само че":
Интелигентност у Пеевски?! Къде и кога?!13:53 28.05.2025
7 ама вие сериозно ли
До коментар #3 от "Питане":
Сериозно ли си мислите, че Момчето феномен вади безотчетни по 2-3 милиарда на месец за да плаща на цяла България да му работи? Вие за 200лв ще се продадете ли?13:55 28.05.2025
8 овчи мозъци
Коментиран от #11
15:13 28.05.2025
9 Дебелян Пейовски
15:37 28.05.2025
10 Кораба Потъва !
Плъховете !
Изчезват !
18:46 28.05.2025
11 точно
До коментар #8 от "овчи мозъци":
колкото имаше разследване за незаконните трезор с милиони и злато в сараите, толкова има и за оръжията21:46 28.05.2025