Митов: Вече има обвинение за контрабандата в Пловдив, няма шанс да го отнесат полицаите

30 Май, 2025 22:00 3 418 58

  • даниел митов-
  • контрабанда-
  • пловдив

Само прокуратурата може да каже дали е имало прикриване, заяви вътрешният министър

Митов: Вече има обвинение за контрабандата в Пловдив, няма шанс да го отнесат полицаите - 1
Кадър БНТ

Вътрешният министър коментира скандала с 8-те полицаи в Пловдив: "до дъното на тази история може да стигне само досъдебното производство". Ясно е, че полицаите са си свършили работата, заяви Даниел Митов в "Панорама" по БНТ. Вече е повдигнато обвинение за контрабандистите и полицаите "няма шанс да го отнесат". Няма такъв шанс, беше категоричен той.

"Както винаги покрай такива казуси се залепват паразитиращи хора, които се занимават с това да обясняват своите версии, които са чисто политически украсени. И по този начин замърсяват информационната среда със слухове, клюки, сплетни и предположения, които в огромната си част са просто неверни. В случая полицаите в Пловдив са си свършили работата. Разследването защо точно един от началниците им е решил да изпрати съобщение към тях да се връщат, всяко ново обстоятелство се разследва обстойно", това заяви в предаването "Панорама" вътрешният министър Даниел Митов.

Само прокуратурата може да каже дали е имало прикриване, заяви вътрешният министър. Истината е, допълни той, че когато подобни случаи се разследват, те трябва да се разследват внимателно и обстойно.

"Публичната истерия около този случай на институциите, които водят досъдебното производство, защото де факто извадиха, осветиха факта, че има такова досъдебно производство, така, че всички хора, които трябваше да бъдат въвлечени в него бяха предупредени, че могат да бъдат част от подобно досъдебно производство".

Това е големият проблем в случая, коментира той.

Полицаите не са били заплашвани, каза Митов. Това е било потвърдено по време на изслушването.

По отношение на войната на пътищата Митов коментира, че непрестанно се демонстрира решителност. Всяка такава трагедия, подобна на тази със Сияна, активизира инстинкт в обществото, в който има инстинкт на емпатия. Към семейството на загиналото дете, към самото дете и това е нормално, заяви Митов. Посочи, че тази година в сравнение с миналата има много по-малко загинали на пътищата. Има нужда дисциплината да се затяга още повече, това мнение изрази вътрешният министър.

"Всеки един загинал на пътя е трагедия и изгубен човешки живот. Затова ние предприемаме всички необходими мерки, за да можем да увеличим контрола. Защото след години в безтегловност, ползване на МВР като политически инструмент... Тормоз върху самото МВР. Незаконни арести. Службата е в състояние, в което трябва да ѝ се осигури спокойствие и полицията да бъде уверена, че политическото ръководство стои зад служителите, които да си вършат работата по закон".

Мерките по безопасността на движението са били "охлабени" през последните години, смята вътрешният министър. И дисциплината на пътя е рефлексия на това "неглижиране на проблемите". Много са институциите, въвлечени в темата, допълни той. Беше категоричен, че когато институциите се впрегнат могат да се видят резултати.

По темата за иконите и пътната безопасност беше категоричен, че инициативата е на Бойко Рашков. Представи проекта за одобрение.

"Въпросните иконоборци се нахвърлиха върху МВР с епитети, с обиди. Те това си могат, за да убеждават обществото, че едва ли не половин милион са щели да се изхарчат за иконки. И това не е вярно. И какво се оказва? Че по тяхно време е инициирана процедура".

Нито един лев няма да бъде изхарчен за "иконки", заяви Митов.

По отношение на еврозоната, вътрешният министър заяви, че тя е стратегическа цел на редица правителства. Беше категоричен, че компромиси с европейското бъдеще на България не могат да се правят компромиси.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 23 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Много ясно че

    59 4 Отговор
    контрабандистите и полицаите са едно и също. Митов е укривател

    Коментиран от #41

  • 2 Помак

    54 5 Отговор
    Гледах панарама ..пошло предаване беше ...Митов с тоз хамут ( риза,жилетка,сако) хич не беше на място . ..говореше неадекватно врели не кипели ...този не е МВР а един Пи. нокио или палчо

    Коментиран от #12, #13

  • 3 Ъхъъъъъ...

    26 2 Отговор
    Само прокуратурата може да каже дали е имало прикриване, заяви вътрешният министър....
  • 4 Бай Ставри

    31 3 Отговор
    Ех...... някой ден ще се оженя за Митов...... няма начин да не го довлекат....
  • 5 Бреййййй.....

    33 3 Отговор
    паразитиращи хора, които се занимават с това да обясняват своите версии,
  • 6 Николова , София

    37 3 Отговор
    Това Зи по какво е министър? ..имаше държание на праидър...
  • 7 Какво

    35 5 Отговор
    е положението с простреляният мъж от полицаи в Габрово , ма Данке ? А тия приказки за Пловдив , ги разказвай на шапката си .
  • 8 Да бе

    32 3 Отговор
    А нещо за сайта "черна писта"? Как така беше блокиран сайта с DDoS атака днес, заради огромния медие интерес? Кой има интерес от блокирането, освен търтеите от държавната администрация? Нито дума, естествено. А Митов трябаше да си подаде оставка, заради пловдивската цигарена афера и заради иконеното фиаско.
  • 9 Фен

    6 26 Отговор
    Не беше ли на Радев съветникът, който отнесе от на хората на Кики рушвета, за да назначи началникът на митница Пловдив?
  • 10 Град Козлодуй

    27 3 Отговор
    а има ли Честна Прокуратура

    Коментиран от #24

  • 11 Яшар

    14 4 Отговор
    Ох котио.о
  • 12 Фен

    22 6 Отговор

    До коментар #2 от "Помак":

    Урсула друг не би допуснала да ни е министър...
  • 13 Град Козлодуй

    25 3 Отговор

    До коментар #2 от "Помак":

    ГОСПОДИН пОМ ЗА МЕН ГОСПОДИН Митов Е кукла НА КОНЦИ

    Коментиран от #14

  • 14 Помак

    16 3 Отговор

    До коментар #13 от "Град Козлодуй":

    Здрасти ...този са и б е и дава без пари и така предава и държавата за един х. и

    Коментиран от #27

  • 15 И кой е наредил "отбой"

    11 3 Отговор
    Светият Синод? А кой е бил ескорд?
  • 16 очаквано

    3 10 Отговор
    💲По темата за иконите и пътната безопасност беше категоричен, че инициативата е на Бойко Рашков.💲💲
    Нищо по-различно от пуделската афера.

    Коментиран от #21

  • 17 Догонваш

    15 3 Отговор
    Мутрьо с лъжи у шашми !
  • 18 Да ама

    18 3 Отговор
    половин милион са щели да се изхарчат за иконки точно ГЕРБ нали?
  • 19 Като

    18 3 Отговор
    се омаза и разсмърдя , Дани взе да прави жалки опити да се почиства !
  • 20 Държавата на сикаджията

    20 3 Отговор
    Колеги, прибирайте се! :)))
  • 21 в ефир

    3 5 Отговор

    До коментар #16 от "очаквано":

    Представи и заповед на Б.Рашков за одобрение на иконната дребна далаверка със спорен ефект за безопастност.

    Коментиран от #26

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Лост

    13 3 Отговор
    А този даже беше кандидат за Премиер.
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Министър на репресивен орган

    14 4 Отговор
    Да се изцепи че "компромиси с европейското бъдеще на България не могат да се правят компромиси" е чиста диктатура !!! И директна заплаха към хората впрочем....
  • 26 Лост

    14 3 Отговор

    До коментар #21 от "в ефир":

    А плажните топки за какво са?

    Коментиран от #43

  • 27 Град Козлодуй

    4 2 Отговор

    До коментар #14 от "Помак":

    Вярно ПРИЯТНА Вечер
  • 28 Ъхъъъъъ ....

    10 2 Отговор
    Има нужда дисциплината да се затяга още повече, това мнение изрази вътрешният министър..... но да се оправят пътищата НЕ ...."дисциплината да се затяга"....
  • 29 Мхм

    18 2 Отговор
    Цифрата на "цигарената" пловдивска афера е около 10 милиона лева, има го в нета официално. Неслучайно се пропуска от калинката на снимката.
  • 30 След

    17 2 Отговор
    като при Боко министри на МВР са били всякакви нечистоплътни във всеки смисъл на думата , престъпни и некомпетентни субекти , които са си за десетки години затвор , Дани се разбърза да ги догони !
  • 31 дисциплината да се затяга

    8 4 Отговор
    Ако трябва ченгетата ще стрелят по хората.....
  • 32 политическото ръководство стои зад

    16 2 Отговор
    служителите. Нека си въртят контрабандата и да репресират хората. Да мачкат деца, и да им дават само по 3 години и нещо, по малко и от за ранено куче и да стрелят по хората, като по носърчета
  • 33 Айзомби

    12 2 Отговор
    Кога ще видим политик или полицай с доживотен.Половината сигурно го заслужават,но няма и 1 осъден.Само дисциплинарно уволнени мишки , а нагоре недосегаеми.Народа да се събуди и да ги убиваме заедно.Това е начина.
  • 34 Ако министър е

    14 2 Отговор
    "политическото ръководство" кое е държавното? Партия и държава пак ли са едно и също Митов? Тоталитаризъм сещаш ли се за определението му ?
  • 35 Братя Роми, братя сестри и братя жени

    9 5 Отговор
    БСП умря. А пък Шиши го зарежете и той е нацист ционист. И Митов, къдравото СЮ е нацист ционист. Направете си спешно партия. Борисов пък нарече Натаняху: "моят най голям приАтел" а Денков декларира "Пълна безусловна подкрепа" за израелският нацистки режим. Такива ли хора искате да ви управляват? Не ви ли е страх какво Ви мислят тези хора? Не виждате ли че геноцид подкрепят на практика и може и спрямо вас да го извършат? Това ли искате? Братя роми Партия спешно си направете ! Минимум втора политическа сила ще сте, категорично. И този вреден атлантизъм трябва да му видите сметката в най кратък срок и на мястото на американските бази едни хубави ромски квартали да си направите. Бъдещето е ваше не си продавайте гласа а Спешно Ромска Лява Партия си направете.НАТЮ тихо се подготвя за война и ще ви прави да умиргате братя роми. Да изгоним НАТЮ от България. Да му откраднем като начало тенекиите и да го саботираме. Борисов иска да стои в бяло и да не носи отговорност... но ще я носи! ... и за глупостите на Митов и дЖилезку пак ще я носи
  • 36 Никой

    8 2 Отговор
    Само се обвиняват предишните ръководства, ГЕРБ това е запазена марка - това е единствената им роля и изобщо - ние сме много кадърни - но другите преди нас са извъртели нещата.

    Този човек е комичен - но това е избрал като положение.

    Не може да се говори за власт - МВР е на дъното на реакции - те не могат да пресекат нарко-канали - постоянно има случаи на надрусани.

    Икономическа полиция - някой си е купил вила в Барселона - с държавни пари, манекенката й купил бански - верно на лалета. Жената е заслужил работник. Дано да са били щастливи в редките моменти на трудовият стрес.

    Какво направи Икономическа полиция по въпроса - ужаси - Италия - мафията - 80-те години - Премиер - бандит.
  • 37 Град Симитли

    8 3 Отговор
    Щом е можело вътрешен министър да бъде п. са Юрдан Соколов,
    Що да не може да бъде и небинарния Дани Мити?!
  • 38 Ъхъъъъъ....

    8 2 Отговор
    "паразитиращи хора" били тези които видиш ли обяснявали своите версии, а не викали възторжено ХАЙЛ... Тва е нещо ново ....
  • 39 Определено НЕ

    9 2 Отговор
    Само прокуратурата може да каже дали е имало прикриване, както е заявил вътрешният министър и очевидно правната му култура е 0
  • 40 Пародията е пълна с този министър на мвр

    14 2 Отговор
    Герберски ненормалник неприятен за слушане, гледане и четене
  • 41 Торос

    11 2 Отговор

    До коментар #1 от "Много ясно че":

    Баща му (Митовски) върти контрабанда още от края на 1970-те през СО МАТ-а. (и то на оръжия, н1рко7ици, и прочие). Митов е някакъв бос, а не просто укривател.
  • 42 Роман Тонев Игнатов

    11 2 Отговор
    Полицаите и митничарите са въртели контрабандата, а не някакви фиктивни бизнесмени. Митов, обаче, май също е замесен. Защо му изпират имиджа в Панорама? Явно има и други замесени...
  • 43 плажните топки

    6 2 Отговор

    До коментар #26 от "Лост":

    са за полицайчетата от детската секция на Гестапо
  • 44 К.К.

    11 2 Отговор
    Хора, защо позволихме на най-големите боклуции нечистоплътни негодници, да ни управляват толкова години. Ние сме си виновни, а не те. Мръсната пяна винаги си намира начин, да излезе най- отгоре. Идват следващите избори - гласувайте масово!
  • 45 Абе Митов

    9 2 Отговор
    ...., в досъдебно производство може ли да въвлечеш някой ако както казваш "няма шанс да го отнесат полицаите"... че и умуваш даже : "Това е големият проблем в случая"..... коментира той... Впрочем да питам : имало ли е въобще "досъдебно производство" за ченгетата ?
  • 46 9689

    7 2 Отговор
    Престъпнико лъжеш.........
  • 47 Една жена

    8 3 Отговор
    Хайде стига лъга. Няма те ли срам? Цяла България разбра за мафиотската далавера, а ти се правиш на луд. И сигурно не знаеш, кой стои зад нея.??? Да ти прошепна ли на ушенце, кой е? А ми Д.П.😘

    Коментиран от #51

  • 48 Активни!

    3 1 Отговор
    Местят въздух от едно място на друго!
  • 49 Много говорил, ама нищо не казал

    6 2 Отговор
    И само това ли е трагедия със смъртта на дъщерята на един социопат, който призовава за публична екзекуция на шофьора?
    Докато такива като Митов се люлеят на люлката и си търсят кой ла ги ухажва, ще вървим потнанадолнището без спирачки!
    Засрами се, бе люсто!
  • 50 УВАЖАЕМИ ДАНИ

    4 2 Отговор
    КОГА ЩЕ СЕ ЗАДЕЙСТВАШ ИМА ДВЕ ПЪЛНИЧКИ МОМЧЕТА КОЙТО ДЕРИБЕЙСТВАТ ЕДИНИЯ СЕ ПРАВИ НА УЛАВ А ДРУГИЯ ПЕРКУ НО СЪС СТРАХ ОТ БРАТУШКИТЕ. ДВЕТЕ ИМ ФИРМИ РЕМОНТИРАТ ТРАКИЯ . КРАЖБИ И ПРОДАЖБИ .
  • 51 ВЪХ НЕДЕЙ

    4 2 Отговор

    До коментар #47 от "Една жена":

    ТЯ ДАНИЕЛКА Е НЯМА НИКАДЕ ПО ТРАСЕТАТА ПЪК И ЧИЧОМУ БОЮ КАЗВА ЕХ ДАНИЕЛКЕ ДАНИЕЛКЕ.
  • 52 Никой

    3 1 Отговор
    Неприятни са от ГЕРБ - явно сами се мислят за оригинални - не са подхващали работа цял живот - лидера им - само вила в Барселона и манекенка в главата му. Мисъл - нулева. Каква е тази професия - политик - има политици - ама има примерно - Чърчил.
  • 53 Хехе

    3 1 Отговор
    Беше категоричен, че компромиси с европейското бъдеще на България не могат да се правят компромиси.
  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Пепи

    1 0 Отговор
    СЛАВНИТЕ И НИКОМУ НЕНУЖНИ АДМИНИ,ВАС ЛИ ОБИДИХ ПАК С ИСТИНАТА?
    ПЕПИ - НЕ ЕВРОТО
  • 57 Пепи

    2 0 Отговор
    Митов: Вече има обвинение за контрабандата в Пловдив, няма шанс да го отнесат полицаите!!!
    Митов,тези хуморески ги разправяй или на шапката ми или на фуражката!
    Каквото имаше да се отнесе от...сухото, го отнесоха родните ни крадливи и алчни политици!
  • 58 Господин Министър

    0 1 Отговор
    Вашите думи смайват гражданите ,запознати със закона за МВР ! ТЕ ЗНАЧАТ ЛИ , ЧЕ "ВЪТРЕШНА СИГУРНОСТ" НА МВР НЕ РАЗСЛЕДВА СЛУЧКАТА И ОБСТОЯТЕЛСРВАТА ОКОЛО НЕЯ ???
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове