Борис Бонев: Средствата от платеното паркиране да отиват в бюджета на СО, а не в ЦГМ

4 Юни, 2025 08:14 2 009 26

  • борис бонев-
  • платено паркиране-
  • софия-
  • зони

Целта е платеното паркиране да е така организирано, че винаги да има около 20% свободни места

Борис Бонев: Средствата от платеното паркиране да отиват в бюджета на СО, а не в ЦГМ - 1

Когато бяхме в управлението бяхме принудени да се съобразяваме с нашите партньори. Вече нямаме такива ограничения и мерките, които сме обещавали е време да ги реализираме. Мерките за паркиране са в правомощията на СОС. Това коментира лидерът на "Спаси София" Борис Бонев в предаването "Денят започва" по БНТ.

По думите му преди шест години "Спаси София" е предложила въвеждането на "червена зона".

Цената на синята зона не е променяна от 2012 година, а през това време заплатите в София са се увеличили 3 пъти, обясни Бонев. И посочи: Целта е платеното паркиране да е така организирано, че винаги да има около 20% свободни места.

Общинският съветник допълни, че в новите мерки е предвидено и промяна на работното време на зоните. "Платените зони да почнат да работят от 9:00 сутринта, за да може родителите да си оставят децата на детска градина и на училище без да се притесняват от санкции. Друга идея е да има места за безплатно паркиране за по 15 минути, праща се SMS за ползване", каза още Борис Бонев.

Според него Центърът за градска мобилност по-успешно си поддържа зоните за маркировка, отколкото Столична община. "Предвидили сме парите, които ще се събират да не отиват в ЦГМ, а да отиват в бюджета на общината. Средствата ще отиват за строителство на паркинги, закупване на автобуси и ремонтиране на тротоари, в които са зоните. Капиталови инвестиции за видими резултати за хората", обясни Бонев.


Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 17 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 сектант

    25 1 Отговор
    ЦГМ малко ли пари обират като ни вдигат колите всеки ден защото един паркинг не направиха в тая столица? айде бе псииииииииииииииии пийте сиромашка КРЪВ
  • 2 аххаахха

    29 1 Отговор
    тоя тротинеткаджия направи центъра за тротинетки и меки китки и сега говори за паркоместа
  • 3 Мис Бони

    19 1 Отговор
    Може и да съм некадърен и глупав, но пък съм команчи, монетен ляв! Отсрамвам ви пред европейците , изостанали хетеросексуалисти такива ! Ама ще ви оправя аз , я да взема да забраня и влизането на жени в центъра на София...
  • 4 Хахахах

    22 1 Отговор
    Лакът за нокти ли поскъпна ма?
  • 5 Майора

    17 1 Отговор
    Мис Бони , вие освен да обърквате всичко направено досега , друго и не можете! Явно за вас най важното Б да си увеличите тройно заплатите и след това да търсите как да осигурите средства за тях!Нищо не става от вас неможачи!
  • 6 Последния Софиянец

    10 9 Отговор
    200 000 българи са се събрали пред парламента срещу еврото.
  • 7 Ив Ан

    14 2 Отговор
    Хахахах, Бориса Бонева паркинги щял да строи, тротоари да оправя…абре това го слушаме вече 30 години, защо просто не си признаете че паричките ще отиват в твоята гушка, тази на Терзи и една част към бащицата ви от Банкя и копоите му в СОС…паркирането ще си остане същият проблем, а тротоарите с “пеещите плочки” ще ни надживеят, все пак това е една от туристическите атракции на т.н. ни столица…
  • 8 Коко

    16 0 Отговор
    Бонев - повече никога в СОС!
    Не се наигра тоя.
    Тротинеткаджия ще оправя паркирането и трафика. Смешно…
  • 9 ДАСКАЛ ГЕНЧО

    15 2 Отговор
    ТЕЗИ ОТ СПАСИ СОФИЯ СА ПАТАЛОГИЧНИ ЛЪЖ ЦИ.
  • 10 Св. Иван Рилски

    6 0 Отговор
    Смучи София.
    Една идея - нарисувайте шарени знаменца на всяко паркомясто, така ще решите проблемите с паркирането, защото повечето ще избягват тези места.
  • 11 Майора

    3 2 Отговор
    Стига си преувеличавал Софиянец , няма да спрете европейският път на България с копейките!
  • 12 Чудя се,

    6 0 Отговор
    Това недоразумение от къде се взе?
  • 13 аз смятам

    10 1 Отговор
    че първо трябва да се осигурят паркоместа с построяването на паркинги! Дасега парите давани за паркиране отиват за "паяци" и заплати и злоупотреби! И второ необходимо е отново софийско жителство, по този начин хикимян и контереа и др. веднага отпадат о управата на София!
  • 14 Розово пони

    5 0 Отговор
    А Таки нали лапа от паркирането
  • 15 файчо

    1 0 Отговор
    А с бюджета на СОС-чето,какво става,как е положението?
  • 16 ТАКИ ЛАПА

    5 0 Отговор
    От паркирането и паркингите
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Вие сте бунаци

    6 0 Отговор
    Този е колоездач и няма кола. Започна със забрани за паркиране да решава проблема.Няма нито един изграден от общината паркинг в центъра или кварталите, а иска навсякъде да забрани паркирането или да стане платено там където не е!Колите къде ще изчезнат
  • 19 Васил

    3 0 Отговор
    Отидат ли парите в държавата потъват дали ще са в бюджета и ли в ЦГМ все тая.
  • 20 Русенец

    2 0 Отговор
    Поне част от таксите на Дунав мост да отиват за поддръжката му? Или не е демократично?
  • 21 Софийски

    4 0 Отговор
    Подземни паркинги кога?
    Смехотворни предложения.
  • 22 Някой

    3 0 Отговор
    Що бе, не стига за лапане ли? А ти си много добър в това...
  • 23 Мишел

    4 0 Отговор
    Платеното паркиране беше въведено,за да може със средствата от него да се изградят многоетажни подземни и надземни паркинги и така да се освободят улиците от паркираните коли. Няма нито един построен с тези пари общински паркинг, София е задръстена с паркиране коли, къде са милиардите от паркиране. Паркирането е един данък, който директно влиза във фонд работна заплата на бюджет на общината.
  • 24 Никой

    0 0 Отговор
    Важното е да изолираме ГЕРБ от властта - ще е дълъг и мъчителен процес - но те ни докараха до крайна бедност.
  • 25 Василеску

    2 0 Отговор
    Ха-ха! З целта трябва да се структурира общинско предприятие, както беше навлремето. Само че заплатите в общинските предприятия се формират на друг принцип и са по-малки. Следователно "новите" контрольори - които ще са същите (сегашните) в ЦГМ, само че с много по-ниски доходи ще напуснат или ще работят палиативно и ще прескачат коли за по 2 лева под масата. Бони, Бони, ще излезеш по-голям неможач от кмета)
  • 26 Идиотчета Управляват в Момента

    1 0 Отговор
    Столичната община! Преди това Банкянския Крадец и Марионетката му Фандъкова!!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове