19 Март, 2009 00:00 303 0

€125 млн. инвестирали британци у нас през януари

  • инвестиции-
  • страната-
  • имоти
През януари 2009 г. преките чуждестранни инвестиции у нас са 250 млн. евро, като половината от тях са дело на британци, инвестирали ги в имоти, съобщи Стоян Сталев, изпълнителен директор на Българската агенция за инвестиции (БАИ). За последните 10 г. страната ни е привлякла 7,4 млрд. евро преки чуждестранни инвестиции в сектора на недвижимите имоти, уточни той. Големи инвестиции привлякоха също и секторите финансови услуги, инфраструктура и търговия. България е била четвъртата най-популярна дестинация за покупка на имоти в чужбина от британци през 2007 г., а за руснаците страната ни е била пръв избор.

Към края на миналата година цените на имотите в страната ни са били с ръст от 11.7% в сравнение с предходната година. Ръстът е бил обаче едва 2.3% в реално изражение, писа преди седмица Global Property Guide.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА