6 Март, 2017 21:22 1 156 0

Криминално проявен, пиян, е задържан за превозване на афганистанци

  • криминално проявен-
  • пиян-
  • каналджия-
  • афганистанци

Днес, към 17.20 часа, в района на кръстовището на бул. „Ломско шосе“ и ул. „Бели Дунав“, служители на реда спрели за проверка товарен автомобил „МАН“. В превозното средство са установени 60 чужди граждани, 57 от които с документи и трима - без. По данни на мъжете, на видима възраст между 20 и 30 години, всички са от Афганистан.

Задържан е водачът на товарния автомобил – 45-годишен мъж от София, криминално проявен. Тестът с техническо средство показал, че той е седнал зад волана след употреба на алкохол. Предстои срещу него да бъдат образувани досъдебни производства за незаконно подпомагане на чужденци и за шофиране в нетрезво състояние. За случая е уведомена прокуратурата.

Засилените полицейски проверки за установяване и задържане на незаконно пребиваващи чужди граждани и лица, съпричастни към каналждийска дейност, продължават на територията на столичния град.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА