При три проверки за едно денонощие митничарите от Русе иззеха 3 691 кутии цигари. Прави впечатление, че извършителите са граждани с постоянни работни места и гарантирани месечни доходи, които използват работните си контакти, за да се занимават и с незаконна дейност, съобщават от Агенция „Митници“.
Касае се за енергоинкасатор, шофьор и служителка, която таксува автомобили на общинските паркинги. За укритие са използвани кухини в тавана на автобус, лек автомобил и гаражно помещение.
Невнесеният акциз от нелегалните папироси надвишава 10 000 лева.
Заловените цигари са от различни марки, непознати за легалния пазар. Митническите специалисти напомнят на гражданите, че потреблението на такива продукти носи сериозна опасност за здравето и нанася сериозни щети за бюджета.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Аз
13:09 27.07.2012
2 гост1
16:36 27.07.2012
3 Захарче
16:43 27.07.2012
4 Този коментар е премахнат от модератор.