18 Март, 2015 02:00 1 521 1

Депутат посегна на хляба на прекалено слабите манекенки

  • депутат-
  • франция-
  • забрани-
  • прекалено слабите-
  • модели-
  • манекенки-
  • анорексия

Френският социалист предлага да се налага глоба от 75 000 евро на работодателите, които наемат модели тип анорексички

Депутат посегна на хляба на прекалено слабите манекенки - 1
Снимки: АП/БТА

Френският депутат социалист Оливие Веран предложи да се забрани на моделите, които са прекалено слаби, да работят, съобщи The Local. Законодателят призова съответните поправки да се нанесат в проекта за здравна реформа, подготвен от френското Министерство на здравеопазването.

Веран, който по професия е невропатолог в Университетската болница в Гренобъл, иска манекенките с прекалено нисък индекс на телесна маса да не бъдат допускани „да рекламират болестта анорексия“.

На работодателите, които наемат модели, изглеждащи като анорексички, депутатът предлага да се налага глоба от 75 000 евро и наказание до 6 месеца лишаване от свобода. Той също така апелира да се забранят модни сайтове, които налагат прекалената слабост като еталон за красота.

Оливие Веран алармира, че във Франция от анорексия страдат около 40 00 души, 90% от които са в юношеска възраст.

Модата на екстремната слабост се налага през 60-те години на ХХ век с триумфа на британския супермодел Туиги и нейните хърбави колежки. В последните години фешън индустрията се отказа от налагането на прекалено строги правила в това отношение и допусна на подиума и по страниците на списанията да се изявяват и манекенки, които не отговарят на класическите стандарти в бранша.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Valentin Waltschew

    0 0 Отговор
    аз предлагам година затвор и $100,000 глоба за всеки социалист и комунист ...и това им е малко