Танцуването на пилон пред цигулки и оркестър от двадесет души е изкуство? Да, такова е, твърдят филипински стриптизьорки, чиято цел е обществото да уважава труда и атлетизма им.
На фона на хилядите жени по света, които гледат на пилоните като на форма на упражнение, базираната в Манила организация Polecats /Пилонени котки/ доказа, че изпълненията им вече не са единствено за стриптийз клубове и долнопробни барове. Нито пък само за жени. Докато оркестър свиреше класически аранжименти на модерни песни, танцьори и от двата пола се въртяха и катереха грациозно по 4-метрови пилони, демонстрирайки пластичност, сила и чувствена акробатичност.
"Човек не ходи в "Сирк дьо Солей", за да се възбужда, въпреки че някои сигурно го правят. Искам хората да видят, че сме много добри в това, което правим, а не просто сексапилни", заяви Кристина Ди – директор на Пилонените котки. "Искам хората да видят, че това е много трудно. Ако искате от мен просто да размахам косата си, да се спусна надолу и да раздрусам гърдите си, можете да го получите и другаде", настоя още тя.
Информация на БГНЕС/Ройтерс
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Вихрен Ганев
12:17 19.10.2011
2 Вихрен Ганев
12:17 19.10.2011
3 Стефан
13:56 19.10.2011
4 Чичо Скрудж
19:56 19.10.2011
5 gfj
20:00 19.10.2011