Verily, една от амбициозните компании от семейството на Google / Alphabet, която се фокусира върху науките за живота и подобряването на технологиите в медицината, оповести, че започва ново мащабно проучване в сътрудничество с Университета Дюк и Медицинския факултет на университета Станфорд, пише сп. "Форчън".
Изследването гони много амбициозна цел — да разбере защо хората се разболяват. В него ще участват около 10 000 души, които Verily ще следи през следващите четири години в изследователски обекти из САЩ.
Това, което прави проучването толкова интересно, е неговата задълбоченост и изключително всеобхватна мисия. От компанията ще държат под око всичко, което се случва в един човешки организъм — от биометричните данни на участниците до общото им благосъстояние. Това ще става чрез специални сензори и мобилни приложения.
Освен това, изследователите на Verily ще събират редовно най-различни и разнообразни данни като "клинични изследвания, медицински изображения, данни за физичните характеристики, данни за влиянието на околната среда, молекулярни и генетични измервания", както и биологични проби като "кръв, сълзи и слюнка", казват от компанията. Това ще създаде обширна и подробна карта на човешкото здраве, която би могла да помогне на лекарите да предвидят и предусетят различни заболявания.
Изследователите от Verily се надяват, че с този подход биха могли да се преодолеят или избегнат фактори, които водят до различни заболявания и в крайна сметка, благодарение на технологиите, хората да спрат болестта още в начален стадий.
"Чрез проучването ние се стремим да изградим истински подход към здравето на 21 век — по превантивен и персонализиран начин", казва д-р Адриан Ернандес, професор по медицина в Дюк и член на Института по клинични изследвания на Дюк.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 октан
16:27 22.04.2017