Световноизвестната певица Ищар предава своята харизма не само чрез песните си, но и чрез големия екран на кино продукциите. През 2012 Кралицата на world музиката се снима във филма „The Ballad Of The Weeping Spring”, който все още не е пристигнал у нас, но в буквален превод звучи така – „Баладата на плачещата пролет“. Не толкова сълзи, колкото чувствена музика можете да откриете в последния върхов филм на израелското кино.
На деветите награди на Израелската филмова академия или така наречените Израелски оскари филмът на Бени Торати е номиниран за най-добър и оригинален саундтрак, в който, както се досещате, преимуществена е ролята на самата Ищар. Номиниран е също за най-добра продукция и костюми.
Музиката от филма е наистина завладяваща. Носи усещане за нещо древно, за изконна съдбовност или на кратко „мактуб“ – познатата дума за съдба от „Алхимика“ на Паулу Коелю и най-съвременната сапунка „Клонинг“. Специфичният музикален стил, в който Ищар изпълнява свои песни, се нарича „Mizrahi music” (Мизрахи музика) или в превод от иврит „Ориенталска музика“. Този жанр съчетава в себе си по нещо от Запада, Европа, Средния Изток и Северна Африка, пренесено в Израел от мигриращи евреи.
Ищар покорява сърцата и умовете, разкрива тайни и носи послания от минало и бъдеще, тя е не само актриса, не просто певица, тя е Богинята на любовта и войната, самата ISHTAR – древната вавилонска богиня.
Не пропускайте да усетите енергията на един цял свят на на 13 април в София, в зала 1 на НДК, от 20 часа. Ищар ще представи своите най-чувствени песни и ще разкрие най-новите си преживявания с новия си албум „7“, съобщават организаторите от Арт БГ.
Билетите са на цени от 30 до 70 лева и ВИП от 80 до 100 лева.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 111
Коментиран от #2
11:38 23.02.2013
2 хххххххххххх
До коментар #1 от "111":
А тази на каква ти прилича тогава, на новата партия с "В.А." на края ли?http://fakti.bg/show/60089-gergana-zaradva-fenovete-s-nova-fotosesia
Ма как да я видиш като у ваше село няма какво да търси Ищар.
17:50 23.02.2013