17 Октомври, 2023 13:58 2 653 10

Глобиха американец 1,4 милиона долара за превишена скорост

  • превишена скорост-
  • глоба-
  • съд-
  • шофиране

От съда поясняват, че всъщност глобата за шофиране с превишена скорост не може да превишава 1000 долара

Глобиха американец 1,4 милиона долара за превишена скорост - 1
Снимка: Shutterstock

Мъж от американския щат Джорджия получи глоба за превишена скорост на стойност 1,4 милиона долара, съобщи АП. Местните власти твърдят, че сумата е само заместител, а не действителната глоба, пише БТА.

Мъжът на име Конър Кейто каза, че е получил глобата, след като е бил спрян за шофиране с 145 км/ч в зона с ограничение 89 км/ч в град Савана през септември. Той се е обадил в съда, мислейки, че сумата е печатна грешка. Отговорът, който е получил обаче, е бил наставление или да плати глобата, или да се яви в съда през декември.

Според властите на град Савана всеки, спрян за шофиране с повече от 56 км/ч над ограничението на скоростта, трябва да се яви в съда, където съдия ще определи действителната глоба. Те казаха, че глобата на Кейто е автоматично генериран заместител. Действителната глоба не може да надвишава 1000 щатски долара.

Местните власти обясниха, че съдът ще предприеме мерки, за да избегне объркване в бъдеще.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 6 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Петър

    3 1 Отговор
    От коя държава е този американец?
  • 2 бушприт

    3 0 Отговор
    за шофиране сЪС 145 км/ч в зона с ограничение ОТ 89 км/ч в град Савана през месец септември т.г..
  • 3 Хихихи..

    11 7 Отговор
    Печатницата е в тях - може и с трилион да го глобят.Само другарите Путин и Си може да ги излекуват от абстиненцията кравешките хора..
  • 4 в кратце

    3 1 Отговор
    Ако караш кола така в саваната,ще те изяде някой питон.

    Коментиран от #10

  • 5 имаджин

    10 1 Отговор
    ...че сумата е само заместител, а не действителната глоба.- пише БТА. КАКВО ОЗНАЧАВА "ЗАМЕСТИТЕЛ" НА ГЛОБА? НЕЩО,КАТО БУСТЕР НА ВАКСИНА ЛИ?
  • 6 Опааа

    8 0 Отговор
    Събинооооо,т.е.НЕ са го глобили!

    Коментиран от #9

  • 7 СЗО

    11 0 Отговор
    А наследника на Тони Стораро кога ще го глобят за превишена скорост?

    Коментиран от #8

  • 8 българин

    7 3 Отговор

    До коментар #7 от "СЗО":

    Когато иде в САЩ, страна със закони, кото се спазват.
  • 9 Буха ха

    0 1 Отговор

    До коментар #6 от "Опааа":

    Събка много напълня, занемари си външния вид и започна да не си изпипва дописките.
  • 10 Територианец

    1 0 Отговор

    До коментар #4 от "в кратце":

    Савана Джорджия е изключително красива. Жалко за панелката от която пишеш....