Българският състезател по сумо Даниел Иванов-Аоияма постигна трета поредна победа на силния турнир по сумо в японската столицата Токио, след като надви Чиотори в схватка от 13-ия кръг.
С това той излезе пред съперника си в генералното класиране, като двамата бяха равни преди двубоя.
Българският маегашира-3 вече е с баланс от 8:5 победи, след като втората половина от надпреварата се оказа изключително успешна за него.
Той надви последователно Гоеидо, Тойохибики, Йокорю и Саданофуджи, губейки единствено от Икиои в десетия кръг. Срещу Чиотори той използва хватката "котенаге", при която атакуващият прави захват на ръката на съперника си и го изтласква от дохиото за окончателен успех.
В предпоследния 14-и кръг на турнира в Токио, Аоияма ще има за съперник равния по ранг Йошикадзе, който обаче отстъпва на българина при баланс от 6:7 победи срещу загуби.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА