Най-добрият роден тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния турнир в Пекин.
Поставеният под №5 в схемата българин отстрани във втория кръг испанеца Пабло Андухар с 6:4, 6:4 след 1 час и 23 минути.
В първия сет Гришо допусна три пробива, но въпреки това успя да спечели частта след 40 минути игра. Вторият пък от своя страна вървеше гейм за гейм, но при 5-4 Димитров успя да пробие подаването на Андухар и да затвори мача.
На четвъртфиналите Григор ще се изправи срещу световния №1 Новак Джокович. До момента двамата са играли пет мача помежду си, а най-добрият български тенисист има една победа.
Джоко стигна до 1/4 финалите след успех срещу канадеца Вашек Поспишил. В петт срещи с Ноле досега, Григор Димитров успя да го победи на клей в Мадрид миналата година, а на твърди кортове няма спечелен сет срещу него в две срещи.
За последно двамата спориха на корта на Уимбълдън този сезон и Джокович стигна до победата в много оспорван мач с 6-4, 3-6, 7-6(2), 7-6(7).
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА