• азар-
  • мане

Светците измъкнаха равенство срещу лидерите в Англия

Саутхямптън не се даде на Челси - 1
Саутхямптън измъкна равенство 1:1 срещу Челси в сблъсък от 19-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Сейнт Мерис”.

„Светците” откриха резултата след малко повече от четвърт час чрез Мане, получил чудесно подаване от Тадич. В добавеното време на първата част обаче Еден Азар изравни, а с поредна асистенция се отличи Сеск Фабрегас.

Челси напълно доминираше през второто полувреме, но не успя да осъществи пълен обрат. Две минути преди края домакините останаха с човек по-малко, тъй като Шнайдерлен получи червен картон.

Лондончани са на върха с 46 точки, докато Саутхямптън е четвърти с 33 пункта на сметката си.