• серия "а"

Бианконерите са на върха в Италия на 5 точки от втория Рома

Юве пак помете Верона на своя земя - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Верона явно се превръща в един от най-удобните съперници за италианския шампион Ювентус. След като само преди няколко дни играчите на Масимилиано Алегри вкараха 6 гола на същия противник в турнира за Купата на Италия, сега "Старата госпожа" регистрира победа с 4:0 на своя "Ювентус Стейдиъм"  в среща от 19-ия кръг на Серия "А".

Пол Погба откри резултатаа още в 3-ата минута след пас на Алваро Мората, а малко по-късно Карлос Тевес удвои. Роберто Перейра и отново Тевес довършиха гостите с попадения след почивката.

Поражението остави Верона на 14-о място в класирането. Тимът на Андреа Мандорлини продължава да няма победа над Юве акто гост за първенство, а последният му успех в Торино датира от сезон 1962/63 за Купата на Италия.

Юве от своя страна увеличиха на 5 точки преднината си пред Рома в класирането, след като "вълците" стигнаха само до равенство при визитата си на Палермо по-рано в кръга.