Баскетболният Левски е жив: Сините нокаутираха Лукойл Академик

• баскетбол

Шампионите спечелиха мача срещу лидерите в класирането със 77:69

Баскетболният Левски е жив: Сините нокаутираха Лукойл Академик - 1
Снимка: БТА

Баскетболният отбор на Левски поднесе истинска сензация в родното първенство, нанасяйки първа загуба на Лукойл Академик в настоящия сезон.

Въпреки финансовите си проблеми и това, че играят основно с юноши, действащите баскетболни шампиони показаха изключително сърцата игра и желание за победа, постигайки успех със 77:69.

Баскетболистите на Лукойл започнаха силно срещата, но постепенно се отпуснаха и сдадоха инициативата на своите противници. След силни изяви на Павел Иванов и Димитър Ангелов, „сините“ затвориха първата четвърт при резултат от 18:17. Играчите на Левски играха изключително стабилно през втората четвърт, като дори стигнаха до разлика от 31:22. Все пак частта завърши при резултат от 38:34.

Второто полувреме започна равностойно. Левски поддържаше разликата от 5 точки, но в един момент играчите на Лукойл намалиха разликата до 49:47. Тройка на Павел Виданов обаче затвори частта при 52:47.  Баскетболистите на Левски бяха неудържими в последните четвърт и непрестанно увеличаваха разликата. Страхотни изяви на Ивко Ивков и Алекс Сименов позволиха на „сините“ да стигнат до 68:58, три минути преди края на мача. В крайна сметка срещата бе затворена при краен резултат от 77:69 в полза на Левски.