Отборът при жените на България по тенис загуби от Беларус във втория си мач от „ФЕД Къп“.
Виктория Азаренка успя да победи Цветана Пиронкова с 2:1 сета след 6:3, 2:6, 7:5 и осигури втората индивидуална победа за своя отбор в група C от евро-африканската зона. В първия мач Елица Костова отстъпи на Олга Говорцова с 2:6, 3:6.
Азаренка стартира много силно мача си срещу Пиронкова и реализира два поредни пробива още в първия сет за 4:0. Българката върна единия пробив за 4:2, но веднага допусна нов за 5:2. След това двете си размениха по един пробив и Азаренка взе частта след 6:3.
В началото на втория сет двете тенисистки си размениха по един пробив за 1:1. Пиронкова стигна до втори, който все пак успя да затвърди за 1:3. Тя успя отново да пробие подаването на представителката на Беларус за 2:5 и взе сета след 2:6. Българката започна отлично и третия сет, повеждайки от самото начало с 3:0. Азаренка обаче върна два пробива и изравни при 4:4. В крайна сметка тя успя да пробие Пиронкова за 7:5 и затвори мача с 2:1 сета.
Така отборът на Беларус спечели отборната си среща с България, като двете страни трябва да проведат само отборния мач по между си, който вече е без значение. В следващата си среща България ще срещне Грузия, а Беларус ще играе с Португалия.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА