• мицански-
  • карлсруе-
  • аален-
  • германия

Българският национал се отличи с гол и асистенция при 2:2 на Карлсруе на терена на Аален

Мицански с отличен мач за Карлсруе - 1
Българският национал Илиян Мицански се отличи с гол и асистенция при 2:2 на Карлсруе на терена на Аален в мач от 27-ия кръг на германската втора футболна Бундеслига. Гостите останаха без поражение от началото на календарната година, но с петото равенство в последните си шест мача тимът на Маркус Каучински остана на четвърто място в класирането с 45 точки. Лидер е Инголщад с 52 точки, пред Кайзерслаутерн с 49 точки и Дармщад с 48 точки.

Карлсруе започна отлично срещата на "Шолц Арена". Още във втората минута Мицански получи пас в пеналта и отклони към непокрития Роувен Хенингс, който прати топката в мрежата.

В 36-ата минута българският нападател получи жълт картон заради неволен удар с лакът при борба за висока топка. Домакините изравниха в 54-ата минута след точно изпълнена дузпа от бившия полузащитник на Литекс (Ловеч) Юрген Джазула.

В 63-ата минута Мицански отново изведе гостите напред с петия си гол за сезона във втора Бундеслига и първи от 24 декември миналата година. Той се разписа отблизо след асистенция на Мануел Торес. Две минути по-късно Джазула вкара втория си гол след подаване на резервата Маркус Щайнхофер и донесе равенството на Аален.