Служебна загуба за Черна гора заради безредиците в Подгорица

• безредици

Освен това Черна гора ще играе следващите си два домакински мача без публика

Служебна загуба за Черна гора заради безредиците в Подгорица - 1
Снимка: БТА/ AP

Дисциплинарната комисия на УЕФА присъди служебна загуба (0:3) на Черна гора заради безредиците в Подгорица по време на европейската квалификация на тима срещу Русия.

Освен това Черна гора ще играе следващите си два домакински мача без публика, съобщи ИТАР-ТАСС.

На 27 март в Подгорица Черна гора прие Русия в квалификация за Евро 2016, но мачът бе прекратен от служебните лица.

Още в първата минута сигнална ракета удари вратаря на гостите Игор Акинфеев, а през второто полувреме футболист на Русия бе уцелен от хвърлен предмет от трибуните.

Руският футболен съюз пък ще трябва да заплати 25 хиляди евро заради непристойното поведение на руските фенове.

След наказанието „Сборная“ има 8 точки в актива си след пет мача и продължава да заема третото място в група G. Първи в групата е тимът на Австрия с 13 точки, следван от Швеция с 9. Черна гора има 5 точки.