• маури-
  • клозе

„Вълците“ с поредна издънка след 1:1 с Торино

Лацио изпревари Рома след бой над Емполи - 1

Отборът на Лацио се изкачи на втората позиция в италианското първенство, след като размаза като домакин тима на Емполи с 4:0, а междувременно градският им съперник Рома за пореден път направи грешна стъпка в шампионата, завършвайки 1:1 като гост на Торино.

На „Олимпико“ головете за Лацио отбелязаха Стефано Маури (4‘), Мирослав Клозе (31‘), Антонио Кандрева (44‘) и Фелипе Андерсон (53‘), а след  това „орлите“ дори си позволиха да довършат мача с човек по-малко, след като Диего Новарети бе изгонен в 58-та минута. Така Лацио продължава битката за местата, даващи право на участие в шампионска лига и вече има 58 точки, с 1 повече от Рома и цели 7 пред Наполи.

Другият повод за радост на небесносините дойде от Торино, където градския им съперник Рома започва отново да ниже ремита. Алесандро Флоренци даде преднина на столичните „вълци“ в 58-та минута на мача след майсторски реализирана дузпа, отсъдена за нарушение срещу Даниеле де Роси, но само малко след това Макси Лопес възстанови равенството и оформи крайното 1:1, което смъкна Рома на третото място.