• ливърпул-
  • чарли адам

Гостите запазиха 6-тата позиция, но пропуснаха да доближат Ливърпул

Стоук Сити попари Тотнъм на "Британия" - 1

Отборът на Стоук Сити победи с класическото 3:0 Тотнъм на своя "Британия стейдиъм" в мач от 36-тия кръг на Английската висша лига. По този начин "грънчарите" усложниха пътя на лондончани в преследването на Ливърпул и 5-тата позиция в класирането.

Гостите започнаха по-пасивно мача и в 21-та минута Чарли Адам откри резултата в полза на Стоук. Тотнъм имаше възможност да върне гола веднага, но Муниеса пропусна. В 32-та минута неразбирателство в отбраната на "шпорите" доведе до нов гол в тяхната врата, а Нзонзи беше голмайсторът.

В 51-та минута Тотнъм остана и с човек по-малко, след като Влад Кирикеш бе изгонен за втори жълт картон.  Четири минути преди края на мача Маме Бирам Диуф оформи крайното 3:0 и направи още по-унижителна загубата на гостите.

Тотнъм остава на 6-то място с 58 точки, докато Стоук е 9-ти с 50.