• българия-
  • лудогорец

В Бургас моряците надделяха с 1:0 над Лудогорец

Черно море е носителят на Суперкупата на България! - 1

Отборът на Черно море е новият носител на Суперкупата на България. На стадион "Лазур" в Бургас възпитаниците на Никола Спасов завоюваха първия подобен трофей в клубната си история след победа над фаворита Лудогорец с 1:0.

Единственото попадение за варненци отбеляза Мехди Бурабия в 15-тата минута на двубоя. До края на първата част последваха нови добри положения за гол и към двете врати, но резултатът остана непроменен.

През второто полувреме Лудогорец натисна, но не стигна до така важния изравнителен гол, макар че треньорът Бруно Рибейро хвърли най-доброто с което разполагаше.