Зенит и ЦСКА (М) с победи за Купата на Русия

• ивелин попов

Кубан изненада неприятно лидерите от Спартак (М)

Зенит и ЦСКА (М) с победи за Купата на Русия - 1
Снимка: АП/БТА

Отборите на Зенит СП и ЦСКА (М) продължиха участието си е турнира за Купата на Русия, след като регистрираха победи в двубоите си от 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Московският гранд, който е лидер в класиранетол, се поздрави с изстрадана победа с 2:1 срещу гостуващия Урал.

Кирил Панченко изведе "армейците" напред в резултата две минути след почивката, но в 78-ата минута Вячеслав Подберьозкин изравни.

В 86-ата минута обаче сръбският офанзивен халф Зоран Тошич класира столичани за 1/4-финалите, където съперник на футболистите на Леонид Слуцки ще бъде Уфа, който от своя страна по-рано днес Уфа надигра с 1:0 като домакин СКА Енергия.

Българският халф на ЦСКА (М) Георги Миланов бе титуляр и записа цял мач за "армейците". Именно от Миланов получи топката Тошич преди да я изпрати в противниковата врата с удар от дъгата на наказателното поле.

В същото време властващият шампион Зенит попиля на свой терен с 5:0 втородивизионния тим Тосно, а и петте попадения бяха реализирани през първача част.

За "питрерци" се разписаха Дзюба (10, 39), Аксел Витсел (18, 37) и Александър Рязанцев (44).

В следващата фаза Зенит ще мери сили с победителя от двубоя между бившия тим на Ивелин Попов - Кубан (Краснодар), който изненада много неприятно гостуващия Спартак (М) с 1:0.