• разгроми

Вестфалци разгромиха противниците си за Купата с гръмко 7:1

Борусия (Д) отнесе Падерборн - 1

Отборът на Борусия (Д) продължава да е безмилостен спрямо противниците си.

Тимът воден от Томас Тухел днес разгроми с гръмкото 7:1 Падерборн и продължава уверено напред в турнира за Купата на Германия. На своя „Сигнал Идуна Парк” пред близо 75 000 души вестфалци регистрираха 29-и пореден двубой във всички турнири, в който бележат гол, което е нов клубен рекорд.

Резултатът бе открит от гостите в 21-ата минута, когато вратарят на дортмундци задържа топката твърде дълго и позволи на Сърджан Лакич да му я отнеме и да отбележи.

Домакините обаче не изглеждаха особено притеснени от ранния гол и до почивката вече водеха с 3:1 след попаденията на Рамос, Кастро и Кагава.

Падерборн получи и още четири попадения през втората част. Този път точни за "жълто-черните" бяха Гюндоган, Писчек и Мхитарян, а Кастро се разписа за втори път.

Друг любопитен факт е, че до момента отборът на Борусия има до момента 61 гола от общо 19 мача през този сезон.

В друг мач от кръга, Байер Леверкузен също продължава напред в турнира след резултатна победа. „Аспирините” се наложиха над Виктория Кьолн с 6:0.