Факти, новини, статии - Да извадим фактите наяве

ЦСКА с пестелива победа срещу Балкан (Варвара)

Лошата новина за Христо Янев е, че защитника на червените Александър Бранеков напусна контузен терена в 26-тата минута

Публикувана: 15 Ноември, 2015 15:48
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 543
Снимка: facebook

ЦСКА записа 14-та победа от 14-те си мача в Югозападната "В" група. Без особено хвърляне на усилия, "червените" надделяха като гост над Балкан (Варвара) с "пестеливото" 2:0.

През първото полувреме премина изцяло под диктовката на столичния тим, но пропуски на Преслав Йорданов, Александър Бранеков и Момчил Цветанов лишиха "армейците" от попадение. И тримата гореспоменати футболисти имаха невероятен антикъсмет и нацелиха гредите на вратата на Петракиев.

Натискът на ЦСКА продължи моментално след започването на втората част и в крайна сметка даде резултат. Голове за червените отбелязаха Костадин Хазуров в 52-та минута и Самир Аясс в 87-та.

Освен двете попадения, играчите на старши-треньора Христо Янев създадоха куп положения, които пропиляха с лека ръка. Най-сериозният пропуск бе на резервата Божидар Чорбаджийски. Заменилия контузения Александър Бранеков футболист получи висока топка в малкото наказателно поле на домакините, но слабият му удар бе спасен.

На стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, тимът от "Българска армия" за пореден път получи силна подкрепа от няколко хиляди свои фенове.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с 42 точки и 58:1 голова разлика