• снукър-
  • шоу-
  • ветераните

Най-големите сред ветераните ще си мерят щеките

Предстои ни очаквано шоу със наближаващото световното първенство по снукър за ветерани.

Надпреварата ще се проведе на 30 и 31 януари в Престън, а вече станаха ясни половинатъа от участниците.

Първенството ще събере на едно място шампиони в спорта от последните три десетилетия, като единственото условие е участниците да са на възраст от 40 или повече години.

Квалификациите, които ще излъчат другите осем състезатели, са на 21 и 22 декември в Уигън.

Шампион на последното издание стана Марк Уилямс, който на финала победи Фъргъл О'Браян с 2:1 фрейма.

"Беше ми много приятно да играя на предишното издание. Освен това спечелих и трофея. Мисля, че подобни турнири са забавни както за публиката, така и за самите участници. Залата е великолепна и нямам търпение отново да играя там", коментира Уилямс.