• титла-
  • премиършип

Следващият мач на топчиите е срещу Саутхемптън

Арсенал с важна крачка в борбата за титлата - 1

Арсенал спечели един от най-важните си мачове за сезона, надделявайки с 2:1 като домакин над Манчестър Сити в битката за титлата.

Последната битка от 17-тия кръг на Висшата лига започна с лек превес на гостите, които обаче не съумяха да отбележат оттдалите им се положения. Отговорът на "артилеристите" не закъсня и в 33-тата минута Тио Уолкот даде аванс на Арсенал след асистенция на Месут Йозил.

Отново Йозил бе в основата и на втория гол за домакините. В добавеното време на първата част германецът намери Оливие Жиру, който не сгреши в наказателното поле на Джо Харт - 2:0.

в 82-та минута Яя Туре с красив изстрел матира Петър Чех за 1:2, но за повече "гражданите" не намериха сили.

Така Арсенал се утвърди на второто място с 36 точки, преследвайки плътно лидера Лестър, който е с 38 пункта. Манчестър Сити остана трети с 32.