• денвър-
  • нба

Езерняците наваксаха 21 точки пасив в Денвър, Коби Брайънт с 31 точки

Лейкърс най-накрая победи - 1

Баскетболистите на ЛА Лейкърс най-после победиха тим от Западната конференция, след като спечелиха гостуването си в Денвър със 111:107. Това бе 5-и успех за тима през сезона, като предишните 4 неизменно бяха срещу източни състави като Бруклин, Детройт, Уошингтън и Милуоки.

Коби Брайънт напомни за себе си, като реализира 31 точки, а калифорнийци дори наваксаха изоставане от 21 точки във втората четвърт.

„Все още мога да играя малко. Беше приятно да видя дали мога да се справя и в защита“ заяви Брайънт, който ограничи Уил Бартън от домакините до 2 точки през второто полувреме, след като през първото имаше 23.

Езерняците направиха обрата в третата част, която спечелиха с 32:16, а в последната Коби им гарантира триумфа. Той първо вкара два наказателни удара 1:23 минути преди края, а след това вкара със стрелба с отскок за 107:100.