• australian open-
  • чун-
  • басилашвили
Федерер и Джокович без проблеми в Австралия - 1

Лидерът в мъжката схема и защитаващ титлата си Новак Джокович спечели с 6:3, 6:2, 6:4 първия си мач от Откритото първенство по тенис на Австралия срещу Хеон Чун от Република Корея. 28-годишният сърбин изглеждаше във форма срещу корейския тийнейджър и спечели в рамките на 115 минути, в които записа впечатляващите 40 печеливши удара. Чун, поставен под номер 51 в световната ранглиста, се съпротивляваше изненадващо добре на Джокович най-вече в първия сет, но не успя да превърне най-добрите си разигравания в точки и в крайна сметка отстъпи на сърбина.

19-годишният Чун изправи публиката на крака в петия гейм на втория сет, когато удържа опит за пробив на Джокович, продължил при цели осем допълнителни разигравания. Сърбинът обаче не се притесни от това и продължи към втория кръг, където ще срещне победителя от мача между французина Куентин Хейлис и хърватина Иван Додиг.

Бившият № 1 в световния тенис Роджър Федерер също започна участието си на Australian Open с бърза победа над грузинеца Николоз Басилашвили. Швейцарецът стигна до успеха на „Род Лейвър Арина“ за един час и 12 минути след изключително прецизно пласиране на ударите си. Той направи 31 уинъра в течение на мача.

Следващият съперник на Федерер на кортовете в Мелбърн ще бъде украинският тенисист Александър Долгополов.