• ангелов

Ловчанлии победиха Од Гренланд с 2:0 в контролен мач

Любо Пенев дебютира с успех начело на Литекс - 1
Снимка: БТА

Литекс стартира с победа контролите на испанска земя. В първата си проверка под ръководството на новия наставник Любо Пенев оранжевите надиграха категорично с 2:0 състава на Од Гренланд, завършил на 4-то място в последния шампионат на Норвегия. В герой за ловчанлии се превърна нападателят Милчо Ангелов, отбелязал след почивката и двете попадения за успеха.

Литекс контролираше мача през цялото време и още през първото полувреме можеше да поведе в резултата, но Арсенио, Йонсен и Гълъбов не съумяха по най-добрия начин да завършат 2-3 добри атаки.

В 30-та минута ловчанлии изтърваха стопроцентова възможност. Никола Колев изведе зад гърба на отбраната Кирил Десподов, той надбяга персоналния си пазач и намери отлично в пенала влезлия като резерва Георги Минчев, но стражът на норвежците с майсторска намеса спаси удара.

През втората част Литекс продължи да има териториален превес. В 62-та минута Руменов изведе Милчо Ангелов, таранът технично „копна“ топката над вратаря и откри за 0:1. Малко по-късно след корнер и разбъркване в наказателното поле Пламен Гълъбов можеше да се разпише отблизо, но стреля над гредата.

В самия край на мача Милчо Ангелов затвърди победата за българския отбор. Новото попълнение Густаво Кулма проби по десния фланг и шутира, норвежкият вратар изби, но притичалият Ангелов с хладнокръвен шут оформи крайното 0:2.