• ансамбъл-
  • художествена гимнастика

Българските гимнастички останаха втори на съчетание с пет ленти

Ансамбълът ни с второ отличие в Москва - 1

Българският ансамбъл спечели втори медал от турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва. Българките, които вчера станаха шампионки в многобоя, днес завоюваха сребърните отличия на финала на пет ленти. Възпитаничките на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, получиха за своето изпълнение оценка от 17.500 точки. Титлата спечели Русия с 18.050 точки, а на трето място е Израел със 17.400 точки.

Финалът на два обръча и три чифта бухалки е по-късно днес. По-рано на финала на обръч българката Невяна Владинова получи оценка от 17.416 точки и раздели седмото място с Ашрам Линой от Израел. Победителка на обръч е Александра Солдатова (Русия) с 18.500 точки. На топка първото място разделиха Солдатова и Маргарита Мамун, които получиха равна оценка от 18.883 точки.