• фабрегас-
  • иванович

Вратарска грешка позволи на лондончани да обърнат мача

Челси с обрат срещу Саутхемптън - 1

Челси спечели с 2:1 гостуването на Саутхемптън от 27-ия кръг на Висшата лига. "Светците" водеха в резултата на "Сейнт Мери" до 75-ата минута, след като Шейн Лонг отбеляза малко преди почивката, но не издържаха в края и загубиха. Прекърши ги гаф на вратаря Фрейзър Форстър, който допусна куриозно изравнително попадение, дело на Сеск Фабрегас. В 89-ата Бранислав Иванович отбеляза победния гол за "сините" от Лондон, които събраха 36 точки и заемат 11-ото място във временното класиране. Саутхемптън е седми с 40 точки.

За сгафилия вратар Фрейзър Форстър срещата беше по-специална. Той успя да подобри клубния рекорд през първото полувреме, когато записа 667 поредни минути, без да получи гол.

Саутхемптън беше в отлична серия, която Челси прекъсна. "Светците" не бяха допускали попадение в последните си шест мача във Висшата лига.

Двубоят беше битка между двама холандски треньори, като Гуус Хидинк излезе победител срещу Роналд Куман.