• кроос-
  • гьотце

Немците се подиграха с Скуадра Адзура и победи с 4:1

Германия размаза Италия - 1

Германия разфасова черната си котка Италия с 4:1 в приятелска среща по футбол, която се игра на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. Така легендата на Италия Джанлуиджи Буфон отново инкасира четири попадения на този стадион, дни след историческото 4:2 за Байерн срещу Ювентус в Шампионската лига.

Момчетата на Йоахим Льов имаха тотално превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха заслужено на почивка с два гола аванс. Тони Кроос откри резултата с шут около дъгата, а точно преди паузата Марио Гьотце удвои с глава.

В средата на второто полувреме Бундестимът вкара още две попадения. Йонас Хектор завърши разкошна контра с участието на Гьотце и Дракслер, а Месут Йозил реализира отсъдената за фаул срещу Руди дузпа.

В 83-ата минута Италия вкара почетен гол чрез Ел Шарауи, но нападателят имаше късмет заради получил се рикошет.