• продължение-
  • нба

Уориърс оцеляха след продължение срещу Юта

Голдън Стейт продължава с победите - 1

Баскетболистите на Голдън Стейт направиха нова крачка към безсмъртието, след като се измъкнаха срещу Юта и спечелиха със 103:96 след продължение, печелейки своя 68-и мач за сезона. Така до рекорда на Чикаго от 1995-96 им остават още 5 победи, като тимът има право и да загуби два от оставащите си 7 двубоя.

В Солт Лейк Сити шампионите наистина имаха късмет, защото домакините играха много добре и бяха близо до ценен успех. Те обаче се провалиха от наказателната линия, като вкараха едва 13 от 29 изстрела, а само в последната четвърт бяха 4 от 14.

Стеф Къри отбеляза 31 точки, като 6 поредни от тях дойдоха в продължението, а Клей Томпсън реализира изравнителната тройка 15 секунди преди сирената, след като малко по-рано бе пропуснал. В добавените 5 минути Къри взе нещата в ръцете си и направи резултатът 99:93 след 3 отлични изяви, с което шансовете на Джазмените приключиха.

„Невероятно е, защото в този мач нищо не ни се получаваше, но просто не спряхме да се борим. Този отбор никога не се отказва и затова е толкова специален“ заяви треньорът Стив Кър.