• бензема-
  • роналдо

Реал (Мадрид) обърна каталунците на Камп Ноу

Роналдо "попари" Барселона в края - 1

Реал (Мадрид) направи пълен обрат и победи победи като гост Барселона с 2:1 на „Ноу Камп” в двубой от 31-ия кръг на Примера дивисион. "Каталунците" играха по-активно през първата част и в началото на втората, поведоха в резултата, но позволилиха да бъдат обърнати, и то с човек повече.

През първото полувреме зрителите не видяха попадение. Въпреки това, Жерар Пике откри за "лос блаугранас" в 56-ата минута на мача. Той се разписа с глава след корнер, но само 6 минути по-късно Карим Бензема изравни с ефектна задна ножица.

Играчите на Барселона сякаш бяха стъписани от развоя на нещата след изравнителното попадение и все по-често бъркаха в предни позиции, оставяйки сериозни шансове на мадридчани за контраатака. Реал взе инициативата и на няколко пъти застраши вратата на Клаудио Браво. Възпитаниците на Зинедин Зидан успяха да вкарат топката във вратата на Барселона още веднъж, но Гарет Бейл бе извършил нарушение при играта си с глава и голът бе отменен.

В 83-ата минута Серхио Рамос получи втори жълт картон за грубо влизане в краката на Луис Суарес. С човек по-малко, "лос бланкос" намериха сили за още една добра атака, която им донесе и крайния успех. Кристиано Роналдо овладя центрирана топка в малкото наказателно поле и разстреля Браво за 1:2.

По този начин Барселона прекъсна страхотната си серия от цели 39 мача без поражение, която продължи повече от шест месеца.

Въпреки загубата, момчетата на Луис Енрике остават на лидерската позиция в испанското първенство със 76 точки, на 6 пред втория Атлетико (Мадрид). Реал е трети с 69.