• джейми варди

Отборът на Клаудио Раниери отново не допусна гол

Лестър докосва титлата, Варди герой за "лисиците" - 1

Лестър е на крачка от титлата в Английската висша лига.

В мач от 33-ия кръг на шампионата, "лисиците" победиха с 2:0 като гост борещия се за оцеляване Съндърланд.

Джейми Варди отново накара футболния свят да говори за него, превръщайки се в герой за своя тим. Английският национал отбеляза и двата гола след почивката за петата поредна победа на Лестър. Първо, в 66-ата минута негов диагонален изстрел остави безпомощен вратаря на домакините Вито Маноне. В даденото от съдията продължение отново не сбърка и, останал очи в очи със стража, подпечата успеха за своя тим.

Така Лестър събра 72 точки и вече има конфортен аванс от 10 пункта пред втория Тотнъм, който в момента играе с Манчестър Юнайтед. Съндърланд е в зоната на изпадащите с 27.