Съндърланд пречупи Челси по пътя си към оцеляването

• челси-
  • съндърланд-
  • оцеляването

Отборът на Съндърланд поднесе неприятна изненада на гостуващия Челси и гледа смело към оцеляването си в английския елит.

"Черните котки" обърнаха лондонския гранд в рамките на едва три минути с попаденията на Борини и Дефоу и стигнаха до изключително ценната победа с 3:2.

„Черните котки” нямаха победа вкъщи от 13-ти февруари, когато надвиха Манчестър Юнайтед с 2:1, но сега намериха себе си срещу миналогодишния шампион.

Резултатът бе открит в полза на Челси още в 14-ата минута, когато Диего Коща мушна 16-тия си гол за сезна.

Хората на Сам Алърдайс не се предадоха и в 41-ата минута изравниха с красив гол на Уаби Казри – 1:1.

Неманя Матич се разписа в самия край на първата част след подаване на Аспиликуета, за да даде нов аванс на тима си.

Втората част отново стартира с ударен натиск на гостите, но куп пропуски им костваха увеличаване на аванса.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Ван Аанхолт намери Борини на границата на наказателното поле, а силният удар на италианеца не бе спрян от Куртоа, въпреки че вратарят докосна топката.

Три минути по-късно стадионът избухна, след като след центриране на Йедлин коженото кълбо се озова в Джермейн Дефоу и той за пореден път демонстрира голмайсторските си качества.

До края Съндърланд със зъби и нокти се бореше за запазване на резултата и го направи.

В заключителните секунди Джон Тери пък си заслужи втори жълт картон за остро влизане в краката на Хазри и напусна терена.