Фиорентина се пребори за място в Лига Европа, Клозе каза "чао" на Лацио

• палермо-
  • мирослав клозе

Палермо с Ивайло Чочев се спаси по драматичен начин

Фиорентина се пребори за място в Лига Европа, Клозе каза "чао" на Лацио - 1

Фиорентина победи Лацио с 4:2 като гост в среща от последния кръг за сезон 2015/16 в Серия "А". Така "виолетовите" запазиха 5-ото място я крайното класиране, което значи, че отборът се класира за втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа.

Гостите от "Артемио Франки" стартираха лошо и допуснаха гол още във 2-ата минута, когато точен бе Сенад Лукич. След това обаче "виолетовите" се развихриха и нанизаха цели четири попадения във вратата на Федерико Маркети. Разписаха се Матиас Весино на два пъти, Федерико Бернандески и Кристиан Тейо.

Двубоят ще бъде запоменен и с това, че легендата на германския футбол, 37-годишният нападател Мирослав Клозе записа последния си двубой с фланелката на Лацио. Именно той оформи крайното 2:4 от дузпа в 74-ата минута.

Междувременно, Палермо успя да си осигури оставането в елита по драматичен начин, след като обърна Верона до 3:2.

Така от Серия "А" изпадат Карпи, Фрозиноне и Верона.