3 Юни, 2016 14:38, обновена 3 Юни, 2016 15:47 13 721 29

Япония се изложи, вкара само 7 гола на България

• япония-
  • кирин къп-
  • срам
Япония се изложи, вкара само 7 гола на България - 1

Срамен ден за българския футбол! Япония "разби" националите ни със 7:2 в двубой от приятелския турнир "Kirin Cup" 2016.

Играта в защита на "трикольорите" през първата част бе под всякаква критика. Японците правеха каквото си поискат в нашата половина и резултатът логично растеше. Още в 4-ата минута Оказаки даде аванс на домакините с глава. Малко по-късно Божидар Митрев спаси вратата си от второ попадение, а в 22-ата минута дойде и най-чистото положение пред България. Страхил Попов центрира към Димитър Рангелов, който стреля опасно с глава, но ударът му бе избит с вещина от японския страж.

Пет минути след това Шинджи Кагава удвои, засичайки центриране на Нагатомо, малко по-късно същият направи резултата класически. Преди почивката японците вкараха и четвърти гол. Това се случи в 38-ата минута, а точен бе Йошида.

След почивката положението в българската отбрана остана трагично, въпреки че наставникът Ивайло Петев замени Александър Александров с Иво Иванов, головете в нашата врата проължиха да се нижат един след друг. В 53-ата минута Йошида се разписа за втори път в срещата, а в 57-ата Усами продъли погрома на "лъвовете".

Българите опитаха да запазят честта си с две попадения, дело на Михаил Александров и Ивайло Чочев в 59-ата и 82-ата минути, съответно. Японците обаче нанесоха още един удар по малкото останало самочувствие на нашите в 87-ата минута - Асано бе точен от дузпа. "Трикольорите" също получиха право да изпълнят такава малко след тва, но Георги Миланов не сполучи.

Така България ще играе мач за трето място в надпреварата с Дания, която пък отстъпи на Босна и Херцеговина с дузпи (2:2 (3:4)). Япония и Босна ще спорят за трофея.

Япония - България 7:2

4' Оказаки 1:0

27' Кагава 2:0

35' Кагава 3:0

38' Йошида 4:0

53' Йошида 5:0

57' Усами 6:0

59' Михаил Александров 6:1

82' Ивайло Чочев 6:2