26 Юни, 2016 19:53, обновена 26 Юни, 2016 20:58 1 359 0

• евро 2016

Германия е на 1/4-финал на Евро 2016 след категорично 3:0

"Бундестима" не остави шанс на Словакия - 1
Снимки: БТА/АР

Германия се класира безпроблемно за 1/4-финалите на Евро 2016. Възпитаниците на Йоаким Льов разбиха с класическото 3:0 състава на Словакия на "Стад Пиер-Мороа" в Лил.

Жером Боатенг откри резултата за "Бундестима" още в 8-ата минута на двубоя. След изпълнен корнер топката не бе изчистена добре от словашката отбрана и попадна у футболиста на Байерн (Мюнхен), който със силен шут отдалеч я прати в мрежата.

Малко след това Месут Йозил пропусна да удвои от дузпа.

Германците на практика убиха интригата малко преди почивката с попадение на Марио Гомес, който бе изведен начиста позиция и не сгреши.

На почивката  старши-треньорът на Словакия Ян Козак опита да раздвижи играта на състава си с една смяна. Това сякаш даде резултат и в 49-ата минута Куцка застраши Нойер със силен удар. Последваха още няколко атаки и два неточни изстрела от преки-свободни удари, но нищо по-сериозно.

Подемът на словаците бързо се изпари около 60-ата минута, когато Германия "вдигна оборотите". Секунди след това Юлиан Дракслер тотално сломи надеждите на Мартин Шкъртел и компания, реализирайки за 3:0.