• мъри-
  • йен-сун лу-
  • уимбълдън

Британецът даде само 6 гейма на Йен-Сун Лу и вече мисли за третия кръг

Представителят на домакините Анди Мъри спечели без много проблеми срещата си срещу Йен-Сун Лу  от Тайван във втория кръг на "Уимбълдън".

Британецът зарадва местната публика с убедителна игра и победа в три сета срещу тайванеца - 6:3, 6:2, 6:1 за час и 40 минути игра.

Така световният номер 2 се класира за третия кръг на турнира, където ще споре с австралиеца Джон Милман.

Лу изненадващо проби още в първия гейм на мача и след това поведе с 3:1, но до края на срещата Мъри загуби само още три гейма.

Шотландецът завърши мача с едва 12 непредизвикани грешки и затвърди мнението, че е един от фаворитите за трофея. Мъри е безгрешен на трева този сезон със 7 поредни победи.