Божинов отбеляза първите си голове за Спортинг

• валери божинов-
  • спортинг лисабон
Божинов отбеляза първите си голове за Спортинг - 1
©ЕРА/БГНЕС

Българският национал Валери Божинов се отпуши в среща на своя тим Спортинг Лисабон с Жил Висенте. Срещата, играла се на ст. "Жозе Алвеладе", бе от 8-ия кръг на шампионата на Португалия. Резултатът бе открит още в 7-та минута, като автор на попадението бе Гаручо. Головата фиеста за Лъвовете обаче се развихри през второто полувреме.

Първо Волфсвинкел удвои от дузпа (58 мин.), а после, с два гола на Сапел (62 и 66 мин.), резултатът набъбна до 4-0. Гостите от Жил Висенте върнаха едно попадение чрез Роберто (75 мин.). Тогава дойде часът на Божинов, току-що влязъл на мястото на Сапел, съобщава БГНЕС. Валери набързо заби два гола (79 и 90+2 мин.), оформяйки крайното 6-1 за Спортинг.

Попаденията бяха първите за българина в официален мач за новия му тим. В класирането водят Порто и Бенфика с по 20 т., следвани от три отбора с по 17 т., сред които и Спортинг.